12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Trnava: Mestskú autobusovú dopravu čaká zmena, mala by zatraktívniť cestovanie

Mesto Trnava pripravilo od 1. augusta nový koncept mestskej autobusovej dopravy (MAD). Ten prinesie pod názvom Mestský bus novinky, ktorých cieľom je sprístupniť hromadnú dopravu širšej verejnosti a zatraktívniť ju ako jednu z možných alternatív jazdy autom aj pre tých, ktorí ju doteraz nevyužívali. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Ako doplnila, nový grafikon zohľadňuje požiadavky cestujúcich na vzájomnú koordináciu liniek. Možnosť dostať sa do väčšiny častí mesta jedným spojom aj lepší takt, teda príchody a odchody autobusov v pravidelnejších intervaloch.

„Niekoľkomesačná príprava grafikonu sa dočkala finálnej podoby a cestujúcim by sa mal v značnej miere uľahčiť pohyb po meste. Môžeme hovoriť o začiatku novej, lepšej a efektívnejšej autobusovej dopravy pre obyvateľov Trnavy i pre tých, čo sem dochádzajú za prácou, štúdiom či kultúrnym vyžitím,“ uviedol primátor Trnavy Peter Bročka.

Ako spresnil, aj táto zmena si vyžaduje čas na implementáciu. Počet cestujúcich na jednotlivých trasách, nadväznosť spojov aj takty budú pravidelne monitorované s cieľom postupného vyladenia systému pre čo najkomfortnejšiu prepravu cestujúcich.

„Na tento účel zriadilo mesto aj e-mailovú adresu mestskybus@trnava.sk, kam môžu cestujúci mestskými autobusmi posielať svoje pripomienky, podnety a názory. Samospráva ich bude konzultovať s prepravcom a ďalšími odborníkmi,“ informovala Majtánová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x