28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

TRNAVA: Fakultná nemocnica vyhlásila verejné obstarávanie na projektanta novej nemocnice

Fakultná nemocnica v Trnave vyhlásila verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu pre výstavbu novej nemocnice. Odhadovaná hodnota zákazky bola vyčíslená na 2,8 milióna eur bez DPH, cena však v tomto prípade nie je jediným kritériom pre výber projektanta. Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 1. marca 2023.

TRNAVA: Fakultná nemocnica vyhlásila verejné obstarávanie na projektanta novej nemocnice
Trnavská nemocnica (zdroj: fb Fakultná nemocnica Trnava)

Nová nemocnica má stáť „na zelenej lúke“ v areáli terajšej, v jednom objekte majú byť umiestnené všetky jej prevádzky. Podľa štúdie uskutočniteľnosti bola optimálna kapacita novej nemocnice vyrátaná na 558 pacientských lôžok v jedno- a dvojlôžkovom koncepte. Náklady na jej výstavbu sú podľa projektu rozvoja Fakultnej nemocnice v Trnave aktuálne vyčíslené na 382 miliónov eur s DPH. V tejto čiastke je zahrnutá aj výstavba parkovacieho domu.

KOMÁRNO: Nemocnica má nové pracovisko magnetickej rezonancie, v regióne roky chýbalo

Fakultná nemocnica v Trnave predpokladá financovanie novostavby v štýle monobloku z Plánu obnovy a odolnosti. V prípade, že prostriedky z tohto zdroja nezíska, plánuje sa uchádzať o viaczdrojové financovanie vrátane štátneho rozpočtu. Útvar hodnoty za peniaze ministerstva financií odporúča pokračovať v príprave projektu novej nemocnice a zároveň v ďalších fázach hľadať priestor na zníženie nákladov. Zároveň však považuje financovanie z Plánu obnovy a odolnosti za nepravdepodobné. Vo svojom hodnotení zároveň označuje harmonogram výstavby nemocnice a jej uvedenia do prevádzky v polovici roku 2026 za príliš optimistický.

Fakultná nemocnica v Trnave je najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v Trnavskom kraji. V súčasnosti má k dispozícii má 641 lôžok, ročne lieči viac ako 25-tisíc pacientov. V terajšej nemocnici majú s výnimkou pavilónu chirurgických disciplín všetky budovy viac ako 50 rokov, najstaršia bola postavená v roku 1904.

Podporu zámeru výstavby novej nemocnice vyjadrili už pred dvoma rokmi aj poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave, ako aj poslanci Trnavského samosprávneho kraja.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x