11.5 C
Nitra
piatok, 23 februára, 2024

Celoslovenský tím prevencie kriminality pomohol už takmer tisícke klientov

Prostredníctvom informačných kancelárií pre obete trestných činov pomohol celoslovenský tím prevencie kriminality temer tisíc klientom.

Celkovo realizovali vyše 700 preventívnych aktivít, pre viac než 19-tisíc občanov. Ministerstvo vnútra SR (MV SR) o tom informovalo v tlačovej správe. Doplnilo, že vyškolili vyše 1 500 policajtov, zamestnancov ministerstva, no tiež externých lektorov a preventistov. Realizovali tiež spoluprácu s 330 subjektmi, ktoré sa venujú pomoci pomoci obetiam trestných činov.

Spomedzi náročných situácií a prípadov, ktoré so sebou priniesol koniec minulého roka, spomenul rezort napríklad domáce násilie, s ktorým sa na informačné kancelárie obrátilo viacero žien. Išlo tiež o ohrozovanie života a zdravia páchateľom spomedzi detí a mládeže. „Informačná kancelária prijala správu od študentov nemenovanej školy, kde jeden z nich sa netajil zámerom fyzicky zlikvidovať členov pedagogického zboru. Prípad je aktuálne riešený orgánmi činnými v trestnom konaní,“ uviedol rezort. Informačná kancelária poskytla poradenstvo i k prípadu obchodovania s ľuďmi, v ktorom neznáma skupina zamestnávala vojnové odídenkyne z Ukrajiny, ktoré však žili v nevyhovujúcich podmienkach. Na dôvažok mal neznámy páchateľ niektoré ženy vozievať do rozličných miest za bližšie nezisteným účelom.

„Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom svojich odborníkov a celoslovenského tímu prevencie kriminality okrem občanov Slovenska pomáha aj cudzincom a odídencom z Ukrajiny, pri ktorých sme identifikovali vojnové zločiny,“ doplnil rezort. Spolupracoval s temer 230 subjektmi, ktoré sa venujú tejto cieľovej skupine, rovnako aj s viacerými tlmočníkmi, a to pre potreby poskytnutia pomoci obetiam trestných činov. MV SR tiež realizovalo kampaň na čerpacích staniciach pre ďalšie potenciálne obete obchodovania s ľuďmi. Pomoc poskytovalo i vo veľkokapacitných centrách. V tých, ktoré spadali pod rezort vnútra, boli pre pracovníkov informačných kancelárií vyčlenené priestory, a to za účelom poskytovania pomoci obetiam trestných činov.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x