15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Humenné: V tomto meste opäť ZVÝŠILI zdroje na POPORU ŠPORTU

Mesto Humenné v tomto roku opätovne navýši zdroje na podporu športu. V rozpočte mesta je na športovú činnosť vyčlenených 400-tisíc eur, čo je o 20-tisíc eur viac ako vlani. Samospráva eviduje od športových klubov 27 žiadostí o dotáciu na rok 2023. Za ostatné dva roky je to nárast o šesť žiadostí. Nové športové subjekty sa venujú leteckému modelárstvu, lyžovaniu, cyklistike, malému futbalu a mushingu, teda pretekom človeka a psov.

Ako informoval Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, mesto každoročne podporuje rozvoj športu dvoma formami – priamou podporou športovým klubom a nepriamou finančnou dotáciou prostredníctvom Správy rekreačných a športových zariadení na základe uzatvorených nájomných zmlúv. Priama finančná podpora za ostatných šesť rokov vzrástla o 333-tisíc eur. Kým v roku 2017 bola vo výške 67-tisíc eur, každým rokom rástla až k tohtoročnej sume 400-tisíc eur.

Mesto Nitra ocení najúspešnejších športovcov a kolektívy. Pomôcť nájsť ich môžete aj vy!

Mestské zastupiteľstvo ešte na svojom decembrovom zasadnutí schválilo dotácie v oblasti športu v troch kategóriách. Podporilo deväť klubov sumou nad 5 000 eur, pričom najvyššia dotácia sa ušla futbalistom. Seniori a mládež klubu FK Humenné, ktorý registruje 256 hráčov, získali takmer 168-tisíc eur. Druhou najvyššou dotáciou disponuje hokejový klub HC 19 Humenné, ktorý dostane necelých 92-tisíc eur. Plavci PK Chemes Humenné získali ako tretí v poradí viac ako 16-tisíc eur, pričom financie plánujú použiť na náklady spojené s rôznymi plaveckými súťažami doma i v zahraničí, ako aj na prípravu plaveckých projektov, ktorými sú medzinárodné plavecké preteky Cena Mesta Humenné či Cena Plaveckého klubu.

Prešov bude mať nový FUTBALOVÝ štadión. Ukončili obstarávanie na dodávateľa

Dotácie v oblasti športu vo výške 2 000 až 5 000 eur dostalo šesť športových klubov a dotácie do 2000 eur spolu 11 športových oddielov. Medzi podporené športové aktivity patria napríklad akcie Deti na bike, Detská liga v malom futbale, Sezóna malého futbalu, šachový festival, Silvestrovský beh, pohybový tábor kickboxu, bežecký trail Hubková, finále Pohára ObFZ Humenné, mládežnícke futbalové turnaje, mestská tenisová liga, cyklistické preteky Cez Iľovnícky hrebeň, Humenská korčuľa, cyklistické nočné preteky na Hubkovej či letecko-modelárske Humenské účko.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x