19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Trnava: Dobrovoľníci opäť prinesú deň detí na námestie

Voluntaristi z trnavských mládežníckych organizácií pripravili na prvý júnový deň 18. ročník podujatia Dobrovoľníci deťom. Ponúknu aktivity pre najmladšie i staršie deti, cieľom je zviditeľnenie dobrovoľníckej práce mladých ľudí a oslovenie širokej verejnosti – detí a ich rodičov – na aktívne trávenie voľného času s využitím ponúk, ktoré sa pre nich otvárajú v detských a mládežníckych združeniach. Informoval o tom za organizátorov z Mestskej rady mládeže v Trnave Rastislav Mráz.

Na Medzinárodný deň detí na Trojičnom námestí sa predstaví spolu 19 neziskových organizácií z Trnavy. „Každá bude prezentovať prostredníctvom pripravených hier, súťaží a prezentačných stánkov to najlepšie zo svojej celoročnej činnosti. Budú tiež pripravené podať informácie o chystaných táboroch a výletoch počas letných prázdnin,“ uviedol Mráz. Zároveň bude príležitosť prihlásiť sa za členov, účastníkov programov, výletov a iných aktivít, ale aj za dobrovoľníkov.

„Ani tento rok nebudú na námestí chýbať nafukovacie atrakcie, detské tvorivé dielne, ukážka skautských zručností, lego herňa či maľovanie na tvár. Starších určite zaujmú aj in-line hokej, kalčeto, florbal, ukážka hasičskej techniky či novinka tohto ročníka – prezentácia vetroňa, ktorú pre účastníkov ponúkne trnavský aeroklub,“ doplnil Mráz. V programe vystúpia mladé talenty zo združení, pre najmenších účastníkov bude k dispozícii osobitná zóna, ktorú zabezpečujú trnavské materské centrá.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x