6.1 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Nitra: SPU podporí INOVATÍVNE podnikateľské NÁPADY študentov

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre vyhlásila súťaž inovatívnych podnikateľských nápadov. Ako uviedli organizátori, jej cieľom je podpora študentských startupov a rozvíjanie ich podnikateľských nápadov.

Do súťaže sa môžu zapojiť maximálne štvorčlenné tímy zložené so študentov stredných a vysokých škôl, ktorých lídrom bude študent SPU. „Podmienkou je pozitívny environmentálny, prípadne sociálny prínos podnikateľských nápadov v kontexte rozvoja zeleného hospodárstva,“ pripomenula univerzita.

Záujemcovia môžu svoje prihlášky do súťaže posielať do 30. júna. V prvom kole odborná komisia vyberie maximálne päť najlepších podnikateľských nápadov, ktoré postúpia do užšieho výberu. Tieto tímy následne v priebehu júla absolvujú virtuálne workshopy a individuálne konzultácie. Ich výstupom bude vypracovaný podnikateľský plán.

Matrika v Nitre NEBUDE mať v utorky a štvrtky stránkové dni

Ako uviedla univerzita, pri hodnotení budú zohľadnené najmä inovatívnosť, realizovateľnosť, environmentálny a sociálny prínos zámerov. „V záverečnej fáze sa 31. júla uskutočnia prezentácie piatich finalistov. Projekty budú hodnotené odbornou porotou, ktorá rozhodne o udelení prvých troch miest. Členovia najlepších tímov budú ocenení finančnou odmenou,“ doplnila SPU.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x