19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Trnava: Archeológia pod hviezdami prezradí, čo všetko sa našlo pod zemou

O výsledkoch archeologických výskumov, ktoré realizovala katedra klasickej archeológie Trnavskej univerzity (TU) za posledné dva roky v Trnave a okolí, sa môže verejnosť dozvedieť na prvom open air večere s názvom Archeológia pod hviezdami. Uskutoční sa vo štvrtok 24. augusta v parčíku pri budove TU na Hornopotočnej ulici v Trnave. Informoval o tom hovorca TU Matúš Demko.

„Archeológ, dekan Filozofickej fakulty TU Erik Hrnčiarik, bude prezentovať nález unikátneho stredovekého kostola pred bránami mesta Trnava, bude tiež rozprávať o výskume mestského opevnenia, najmä o výskume dolnej brány a barbakanu,“ uviedol.

Fanúšikovia archeológie sa môžu tešiť aj na najnovšie poznatky z výskumu zaniknutého Kostola sv. Michala pri bazilike a tiež z archeologického výskumu v neďalekom Bielom Kostole.

„Mám pripravených zopár prekvapení, ktoré sa nám podarilo zistiť dodatočným výskumom v našich laboratóriách,“ doplnil Hrnčiarik. Vstup na podujatie je bezplatný. V prípade nepriaznivého počasia sa prednáška uskutoční v aule v budove filozofickej fakulty v susedstve univerzitného parčíka.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x