21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Trenčín: Vybuduje v parku pod Juhom pumptrackové dráhy

Trenčianska samospráva vybuduje v parku pod Juhom pri ihrisku Žihadielko bicyklové dráhy typu pumptrack. Podľa hovorkyne mesta Eriky Ságovej si stavebné práce vyžiadajú investíciu takmer 237.000 eur a mali by byť hotové do konca októbra 2023.

Doplnila, že celková spevnená plocha bicyklových dráh vrátane štartovacieho pahorku a priestoru mobiliára má byť 885 štvorcových metrov (m2). Dĺžka samostatných jazdných línií necelých 269 metrov a povrch telesa dráhy je asfaltový, uviedla.

Trenčín: Vybuduje v parku pod Juhom pumptrackové dráhy

Výsledkom mestskej investičnej akcie bude podľa nej viacero okruhov. „Základný pumptrackový okruh severne od detského ihriska. Štartovací pahorok bude priamo nadväzovať na chodník pre peších. V tejto časti bude aj parková lavička so stojanom na bicykle. Detský okruh – samostatný okruh s nižšie profilovanými prekážkami pre najmenšie deti na odrážadlách, bude v južnej časti,“ priblížila.

Dva pumptrackové okruhy doplní línia s vyššie profilovanými prekážkami a rozšírenými možnosťami skokov pre pokročilých jazdcov, no zároveň bude prejazdná aj pre začiatočníkov. Jej súčasťou bude aj drevená prekážka wallride s rozmermi 3,7 x 1,8 metra a sklonom 50 stupňov, dodala Ságová.

Mesto je podľa nej pripravené financovať investíciu z rozpočtu, zároveň však očakáva rozhodnutie Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR o žiadosti na jej refundáciu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x