10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Trenčín: Odštartovalo Kultúrne leto, ponúkne nedeľné koncerty i divadlo

Kultúrne leto v Trenčíne odštartovalo včera ôsmou edíciou Príbehov z Trenčína, o deň neskôr (2. 7.) sa začnú Hudobné a Detské divadielka pod vežou. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Od 7. júla sa k nim pridajú aj piatkové Hudobné pikniky. K podujatiam organizovaným mestom sa od 22. júla pridajú aj Letné divadelné večery Mestského divadla Trenčín.

„Nedeľné letné koncerty na Mierovom námestí ponúknu vždy od 17.00 h swing, folk, pop-rock, džez, šansón, ale aj filmovú či dychovú hudbu. Prvými interpretmi, ktorí sa na pódium postavia, sú elegantní páni z Funny Fellows,“ doplnila hovorkyňa.

V tieni Átria pod vežou sa vždy v nedeľu o 16.00 h rozložia detské divadielka, aby tomu najmladšiemu publiku urobili pravidelný divadelný sviatok. V prípade nepriazne počasia sa predstavenia odohrajú v sobášnej sieni úradu. Už túto nedeľu 2. júla sa deti môžu tešiť na predstavenie Divadla na rázcestí s názvom Dobrú chuť, vlk!

Kultúrne leto v Trenčíne organizuje trenčianska radnica, podporili ho Ministerstvo dopravy SR, Oblastná organizácia cestovného ruchu Trenčín a okolie, Trenčiansky samosprávny kraj prostredníctvom participatívneho rozpočtu, Fond na podporu umenia, Trenčianske osvetové stredisko a Nadácia SPP. Vstup na podujatia Kultúrneho leta v Trenčíne je voľný.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x