16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Trenčín: Návrh zakázať herne a kasína v meste NEZÍSKAL podporu zastupiteľstva

Na území mesta Trenčín nebudú zakázané hazardné hry. Poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva v stredu neschválili návrh všeobecne záväzného nariadenia o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta.
      Výsledkom nového všeobecne záväzného nariadenia, ktoré predložil predseda finančnej a majetkovej komisie trenčianskej radnice Peter Hošták, mal byť zákaz umiestňovať herne a kasína v budovách, v ktorých ich umožňuje zriadiť zákon.
      V zmysle zákona o hazardných hrách je možné herňu umiestniť v hoteloch, moteloch, penziónoch, v budovách na obchod a služby, v budovách na kultúru a na verejnú zábavu a v bytových domoch, ak s tým písomne vyjadrí súhlas nadpolovičná väčšina všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v bytovom dome. Kasíno zákon umožňuje umiestniť v hoteloch, moteloch, penziónoch, v budovách na obchod a služby, v budovách na kultúru a na verejnú zábavu.  
      Podľa zákona o hazardných hrách môže obec (mesto) ustanoviť všeobecne záväzným nariadením, že na jej území nemožno umiestniť kasíno v budovách uvedených v zákone, pričom toto všeobecne záväzné nariadenie musí platiť na celom území obce.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články