16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Trenčianske Teplice: Posvätením prameňov symbolicky otvorili kúpeľnú sezónu

Posvätením kúpeľných prameňov a pestrým kultúrnym programom odštartovala v pondelok v Trenčianskych Tepliciach nová kúpeľná sezóna. TASR o tom informoval riaditeľ pre obchod a marketing Kúpeľov Trenčianske Teplice Andrej Puček.

„Otvorenie prameňov je len symbolické a k posväteniu prameňov sme pristúpili druhýkrát v rade. Pramene nie sú pred prvým májom zavreté, sú tu 365 dní v roku a sú k dispozícii všetkým návštevníkom, obyvateľom a pacientom, ktorí do kúpeľov prichádzajú,“ skonštatoval Puček. Ako dodal, liečivé pramene v Trenčianskych Tepliciach majú vysoký obsah sírovodíka a to ich predurčuje na liečenie pohybového aparátu.

„Sme radi, že po dvoch rokoch pandémie sú kúpele stále tu a veríme, že sa dokážeme vrátiť do predcovidového obdobia a Trenčianske Teplice budú opäť také plné, ako bývali v minulosti,“ zdôraznil riaditeľ.

Podľa primátorky Trenčianskych Teplíc Zuzany Frajkovej Ďurmekovej tradícia otvárania prameňov v meste má niekoľko desaťročí. V posledných rokoch sa však pramene neposväcovali, tradíciu obnovili až v minulom roku.

„Patrí to ku koloritu kúpeľného mesta a mňa teší, že ľudia to prijali. Ak by to neprijali, nemalo by to zmysel robiť. Snažíme sa striedať žánre, aby sme postupne vyhoveli všetkým, a aby si v Trenčianskych Tepliciach našiel každý to svoje. Sú tu koncerty, letné kino v amfiteátri, prezentácia ľudových remesiel. Centrom je tradične Kúpeľné námestie,“ doplnila primátorka. Ako dodala, samospráva sa snaží pripravovať programy pre obyvateľov mesta a kúpeľných hostí po celý rok. Od mája do konca septembra je to podľa nej každý víkend.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x