19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Trebišov dnes ožije športovo-kultúrnym a tiež charitatívnym podujatím

Trebišov dnes (4. 6.) ožije športovo-kultúrnym a tiež charitatívnym podujatím Spoznaj Trebišov behom – Charity run 2023. Ide o jedno z najväčších podujatí v Trebišove. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martina Mištaničová s tým, že výťažok poputuje Slovenskému Červenému krížu.

Podujatie sa začne o 12.30 h. Na štartovaciu dráhu v centre mesta sa postavia účastníci rôzneho veku, celkovo sa bude súťažiť v 17 kategóriách. „Pre najmenších je pripravený ‚štart lezúňov‘. Vyštartovať sa bude dať aj na bicykli, ďalšou kategóriou je nordic walking a súťažne sa bude dať aj poprechádzať,“ povedala s tým, že jazda na bicykli je určená pre všetkých a všetky vekové kategórie. „Pôjde o pomalú, spanilú jazdu mestským okruhom cez priľahlé uličky mesta. Je vhodná aj pre deti,“ dodala.

Bežecká trať povedie po asfaltovej ceste mestom a historickým mestským parkom – trasou naprieč známym historickým pamiatkam. Pre mužov a ženy je pripravená trať dlhá tri, päť alebo desať kilometrov. „Po absolvovaní pretekov získa každý registrovaný účastník unikátnu sériovú 3D medailu, ktorá bola vyrobená len pre toto podujatie,“ povedal hlavný organizátor podujatia Michal Majcher.

Pre návštevníkov bude tiež pripravený kultúrno-spoločenský program. „Trebišovčania aj obyvatelia z okolitých miest sa môžu tešiť na koncert vokálnej skupiny Fragile či východniarskej hudobnej skupiny Sčamba,“ doplnila Mištaničová s tým, že chýbať nebude ani spanilá jazda mestom veteránmi či brazílska bubnová šou. Mesto Trebišov je jedným zo spoluorganizátorom podujatia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x