28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Martin: Slovesná jar bude opäť multižánrovým festivalom

Najstarší slovenský literárny festival Slovesná jar ponúkne od 6. do 8. júna pätnásť programových blokov na viacerých miestach Martina a Vrútok. TASR o tom za organizátorov informoval Peter Cabadaj.

Multižánrový program je adresovaný všetkým vekovým kategóriám a vstup je zdarma. „Popri klasických stretnutiach s básnikmi a prozaikmi nebudú chýbať prezentácie najnovších knižných titulov a umelecký prednes. Ďalej vyhodnotenia celoslovenských literárnych súťaží Paulinyho Turiec a Matičná esej, pripomienky jubileí viacerých slovenských spisovateľov, 162. výročia Memoranda národa slovenského, 160. výročia založenia Matice slovenskej a 55. výročia okupácie Československa armádami Varšavskej zmluvy,“ uviedol Cabadaj.

Doplnil, že podtitulom 57. ročníka je Literatúra v čase. Jeho súčasťou budú aj programy pre začínajúcich tvorcov, najmladších čitateľov, vedecký seminár, vernisáže výstav, hudobné koncerty či filmové projekcie.

Slovesná jar vznikla pôvodne ako súčasť Martinských kultúrnych slávností, nadväzujúcich na tradíciu matičných augustových zhromaždení v 19. storočí. „Čoskoro sa transformovala do samostatného podujatia, ktoré si v časoch najväčšej slávy získalo obdivuhodne široké divácke zázemie,“ pripomenul Cabadaj.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a mesto Martin.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x