7 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Traja muži mali firmu v Potvoriciach okradnúť o materiál za 72.000 eur

Trest odňatia slobody v rozmedzí troch až desiatich rokov hrozí trojici mužov, ktorí mali okrádať firmu v Potvoriciach v okrese Nové Mesto nad Váhom o materiál. Spoločnosti tak mali spôsobiť škodu vo výške viac ako 72.000 eur. Vyšetrovateľ mužov vo veku 39, 35 a 32 rokov obvinil z pokračovacieho zločinu krádeže. TASR o tom v piatok informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Trestné oznámenie vo veci zločinu krádeže prijala polícia vlani v decembri. Pracovníci vo výrobe si totiž všimli a nahlásili chýbajúci materiál, ktorý síce evidovaný bol, ale fyzicky na prevádzke chýbal.

Zločinu krádeže sa mal dopustiť 39-ročný muž, ktorý bol zamestnancom spoločnosti. „Po vzájomnej dohode aj s ostatnými obvinenými mali postupne odcudziť z výrobných a skladových priestorov mosadzné zuby slúžiace na výrobu vrtuliek do čerpadiel umývačky riadov v počte 1.200.000 kusov o hmotnosti takmer 3000 kilogramov,“ uviedla Kuzmová.

Muži mali podľa nej taktiež odcudziť cievky, na ktorých bol navinutý medený drôt slúžiaci na výrobu elektrokomponentov o hmotnosti takmer 2220 kilogramov.

„Obvinený zamestnanec firmy mal zabezpečiť administratívne vykrytie materiálu v spoločnosti. Spolu s ostatnými obvinenými taktiež pomáhal pri nakladaní odcudzeného materiálu do vozidiel a jeho zakrytím tak, aby nedošlo k jeho spozorovaniu pracovníkmi SBS spoločnosti,“ priblížila ďalej Kuzmová.

Odcudzený materiál muži podľa nej odovzdávali v zberných surovinách, pričom výnosy za jeho predaj si medzi sebou rozdelili. „Týmto konaním spôsobili poškodenej spoločnosti celkovú škodu vo výške viac ako 72.000 eur,“ dodala.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x