18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

TOTO tu naozaj chceme? Nehoda amerického vojenského auta mala prazvláštny priebeh aj koniec. A takto to bude vyzerať, keď dohodu s USA podpíšeme (VIDEO)

Dohoda o obrannej spolupráci medzi Slovensko a USA je doslova tŕňom v oku väčšiny Slovákov. Mnohí totiž poukazujú na to, že Američania si u nás budú môcť robiť prakticky beztrestne čo len chcú. Hoci to Ministerstvo obrany rázne odmieta, verí tomu len málokto.

Skúsenosti s americkými vojakmi v iných krajinách totiž hovoria jasne o tom, ako sa títo „obrancovia“ správajú na ich území. Iba naivný blázon uverí tomu, že u nás to bude iné. Ako by to asi mohlo, a zrejme aj bude, vyzerať s americkými vojakmi u nás ukazuje vo videu Imrich Kovačič. Každému po jeho vzhliadnutí bude jasné, že iné, ak nie ešte horšie, to bude aj po podpise zmluvy.

Úlohou polície je Pomáhať a chrániť, tvrdí Mikulec

„Amíci“, ktorí spôsobili nehodu, nezaplatili ani len pokutu!

„Podľa Naďovej zmluvy, by už americkí vojaci ani len nemuseli zastaviť. V podstate by mohli nabúrať všetky autá na ceste a nikto by to ani len nemohol riešiť. Iba idiot môže tvrdiť, že tá DCA zmluva s Američanmi je v záujme Slovenska,“ píše v krátkom statuse pri videu Imrich Kovačič. O udalosti, ktorá sa stala ešte 11. júla 2018 dosť podrobne informovala v reportáži televízia JOJ. Podľa nej sa udalosť stala tak, že americký vodič vojenského vozidla spôsobil na Plavnickom kopci v okrese Stará Ľubovňa nepríjemnú nehodu. Podľa policajnej správy nedával vodič za volantom pozor vojenského nákladiaka pozor, jeho náves sa dostal do protismeru, kde škaredo zdemoloval plechy oproti idúceho osobného auta, v ktorom sa viezli štyria ľudia. Tí nevychádzali z údivu, keď po náraze vystúpili z auta a videli, čo do nich vrazilo, a kto bol účastníkom nehody. 

Aj podľa policajnej správy bol na vine 24-ročný vodič amerického vojenského vozidla, ktorý sa dostatočne nevenoval riadeniu. „On návesom do nás narazil. Asi ho šmyklo a dostal sa až na druhú stranu,“ povedal vodič osobného auta a jeho spolujazdec povedal, že Američania ani len nevystúpili z auta aby im prišli na pomoc. Podľa informácií TV JOJ na mieste nehody Američania všetko komplikovali. Údajne sa vyhovárali na medzinárodné dohody a vinník dokonca podľa zdroja z policajného prostredia ani nezaplatil pokutu.

Slová Eduarda Chmelára nepotrebujú komentár, zato tie Igora Matoviča sú na zamyslenie. Slováci zmluvu s USA nechcú!

Po zdokumentovaní nehody údajne bez ospravedlnenia odišli. „Ešte teraz sa z toho neviem spamätať čo sa nám stalo, však nás mohli zabiť,“ povedala Iveta, spolujazdkyňa z osobného auta. Ministerstvo obrany potvrdilo, že išlo o ohlásený cestný presun do Poľskej republiky.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články