12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Topoľčany: Tribečské múzeum približuje deťom svet rastlinnej ríše

Poznatky o rastlinách pestovaných na poliach, v záhradách a sadoch, ale aj vo voľnej prírode predstavuje podujatie V kráľovstve rastlín, ktoré pripravilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Prezentačné podujatie s tvorivou dielňou je určené pre deti predškolského veku a žiakov základných škôl. Sprístupnené je v priestoroch múzea v pracovných dňoch do 18. novembra, informovala botanička múzea Oľga Kostolná.
      Podujatie prístupnou formou približuje rôznorodú rastlinnú ríšu, najmä úžitkové plodiny, okrasné a liečivé rastliny. „Účastníci majú možnosť zopakovať si, prečo človek pestuje obilniny, čo sú okopaniny alebo ktoré rastliny patria medzi olejniny či strukoviny. Hravým spôsobom ich oboznamujeme s druhovým spektrom základných hospodárskych plodín, s ich tvarom, farbou a veľkosťou,“ priblížila Kostolná.
      Na teoreticko-prezentačnú časť podujatia nadväzujú tvorivé aktivity, v rámci ktorých si deti vyrobia drobné predmety z darov prírody, z kvetov, plodov, listov či semienok. Očakáva ich tiež papierové tvorenie plodov zeleniny a ovocia, výroba mandál, práce s hrnčiarskou hlinou. Vymaľovať si môžu sadrové odliatky a zhotoviť venčeky s jesennou tematikou alebo obrázky a menovky servítkovou technikou. Pre najmenších nechýbajú ani tradičné maľovanky.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články