25.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Soundtrack k filmu KAREL: Vychádza 1. októbra (video)

Jeden z najočakávanejších českých filmov, dokument režisérky Olgy Malířovej Špátovej Karel, konečne vstúpi 7. októbra 2021 do kín. V ten istý deň vyjde zároveň vo vydavateľstve Supraphon i soundtrack v podobe CD dvojalbumu, LP trojalbumu a v digitálnych formátoch. Soundtrack zahŕňa maximum piesní obsiahnutých vo filme a skladby vkladá do nových súvislostí, daných podobou životopisného dokumentu.

Soundtrack k filmu KAREL: Vychádza 1. októbra (video)

Smutné roky bez Karla Gotta pripomína nový dokumentárny film kameramana Jana Malířa a režisérky Olgy Malířovej Špátovej. Sedem hodín už zostrihaného materiálu sa premenilo na dvojhodinový záznam všetkých etáp života legendárneho speváka so špeciálnou pozornosťou venovanou jeho posledným rokom.

Soundtrack k filmu KAREL: Vychádza 1. októbra (video)

Emocionálne silná obrazová výpoveď je samozrejme plná maestrovej hudby. Zrodil sa preto nápad ponúknuť fanúšikom tiež spomienku v podobe albumov 2CD/3LP, ktoré zahŕňajú maximum piesní z filmu. Na jednej strane tvorcovia snímky logicky využili množstvo najväčších hitov Karla Gotta; spevákov život i kariéra zahŕňajú však tiež množstvo skladieb inak dôležitých, naspievaných v nemčine alebo potrebne dopĺňajúcich dej filmu. Vznikol tak pestrý súbor viac než 40tich chronologicky zoradených trackov bezkonkurenčne najobľúbenejšieho speváka v histórii českej hudby.

Soundtrack k filmu KAREL: Vychádza 1. októbra (video)

Výnimočný titul vychádza v obale s grafikou filmového plagátu.  Súčasťou obalu je obsiahly booklet naplnený historickými fotografiami, reportážnymi snímkami z natáčania i osobnými spomienkami režisérky Olgy Malířovej Špátovej a spevákovej manželky Ivany. Ide o cenný príspevok do ohromujúcej diskografie Karla Gotta – príspevok v súvislostiach vzniku jedinečný a neporovnateľný s bežnými kompiláciami.

„Karel pristupoval k natáčaniu s úplným pokojom a nechal sa točiť i v situáciách, s ktorými by desať rokov dozadu len ťažko súhlasil. Chcel, aby jeho príbeh bol pravdivý. Ešte v septembri, niekoľko týždňov pred smrťou, vyberal spoločne s Olgou hudbu do filmu. Prechádzali spolu zoznam jeho skladieb a starostlivo zvažovali každú pieseň. Tvorivosť a túžba všetko dotiahnuť do zdarného konca ho držali nad vodou. Záležalo mu na tom, aby film i kniha boli jeho životnými dielami. Aby boli zachytené jeho úspechy nielen u nás, ale i v zahraničí,“ uviedlaIvana Gottová.

Soundtrack k filmu KAREL: Vychádza 1. októbra (video)

Soundtrack Karel vydáva Supraphon v spolupráci s Karel Gott Agency a Bontonfilmom na 2CD, 3LP i v digitálnych formátoch v deň premiéry filmu, ktorá bola po odkladoch spôsobených pandémiou  napokon stanovená na 7. októbra 2021.

YouTube video

(an)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články