20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Topoľčany: Plán vybudovať tri cykloprístrešky pri základných školách

Mesto Topoľčany plánuje vybudovať tri cykloprístrešky pri základných školách. Slúžiť by mali nielen žiakom, ale aj zamestnancom vybraných škôl. Mestskí poslanci odsúhlasili v závere minulého roka podanie žiadosti o poskytnutie príspevku na realizáciu prístreškov na základe výzvy, ktorú vyhlásilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Mestské zastupiteľstvo zároveň schválilo zabezpečenie finančných prostriedkov na spolufinancovanie realizovaného projektu najmenej vo výške päť percent zo sumy celkových oprávnených výdavkov a zabezpečenie financovania prípadných neoprávnených výdavkov z rozpočtu mesta. Maximálna výška dotácie na jeden projekt je 30.000 eur, informoval magistrát. Oprávnené obdobie realizácie projektu je od začiatku tohto roka do konca budúceho roka.

Topoľčany: Plánujú zrekonštruovať technológie na zimnom štadióne

Nové cykloprístrešky by mali vzniknúť v Topoľčanoch pri základných školách na Škultétyho ulici, Ul. J. Hollého a Tribečskej ulici. Vzniknutú infraštruktúru môže v týchto lokalitách využívať  celkovo 1835 žiakov a 155 zamestnancov škôl.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články