25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Norbert Bödör ide na slobodu

Obvineného nitrianskeho podnikateľa Norberta B. prepustili zo zadržania na slobodu.  Rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Potvrdil to zdroj z prostredia súdu.

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť. Rozhodovať bude Najvyšší súd (NS) SR. Informoval o tom obhajca Norberta B. Marek Para.
„O pár dní bude rozhodovať NS SR, my sa ideme pripravovať na toto rozhodovanie,“ podotkol obhajca. Hovorí, že dôvody prepustenia jeho klienta zo zadržania súvisia s prieťahmi a nedodržaním lehôt. Norbert B. cestou do auta svojho advokáta na otázky novinárov neodpovedal.

Norbert Bödör ide na slobodu
foto: TASR


„Ešte v sobotu som sa stihol s klientom poradiť, spracoval som vyjadrenie v písomnej podobe. V nedeľu som krátko nahliadol do spisu, kde nebolo nič prekvapivé a potvrdzovalo to moje pôvodné vyjadrenia. Preto som spracované písomné vyjadrenie predložil súdu,“ vysvetlil Para, prečo trval výsluch tak krátko.

Vyšetrovateľ žiada väzbu pre podnikateľa Norberta Bödöra
      

Väzobný návrh sa týka kauzy Valčeky, respektíve Judáš. Norbert B. v nej má byť stíhaný za korupčnú trestnú činnosť. Para tvrdí, že jeho klient v tejto veci už vypovedal v januári 2021 po tom, čo mu v decembri 2020 vzniesli obvinenie. „Môj klient je nevinný,“ vyhlásil obhajca. Hovorí o účelovosti konania, keďže podľa jeho slov v minulosti prokurátor „nikdy ani v nadväznom konaní neargumentoval kauzou Judáš, aby čo i len podporil preventívnu alebo kolúznu väzbu“.

Juraj Veverka: Akt pomsty, alebo načo toľko divadla?
      

Na Parovu kritiku, že sa v tejto veci už viac mesiacov neurobili žiadne úkony, reagovala polícia vyjadrením, že vyšetrovanie prebieha plynule a tvrdenia advokáta treba vnímať ako súčasť obhajoby klienta. Obvineného podnikateľa najskôr vo štvrtok (13. 1.) prepustili z väzby, kde bol pre kauzu Dobytkár. Národná kriminálna agentúra (NAKA) ho o pár hodín neskôr opätovne zadržala.

Norbert B. čelí aj dvom obžalobám. Hlavné pojednávanie v kauze Dobytkár nariadil ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, na 25. februára. Obžaloba sa týka 13 osôb. Prokurátor ÚŠP podal v decembri 2021 obžalobu na 11 osôb aj v kauze Očistec.

Zdroj: TASR, red

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články