25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Topoľčany: NSK otvoril v meste asistenčné centrum, pomáhať bude s projektami EÚ

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) otvoril Asistenčné centrum NSK v Topoľčanoch. Kancelária je pripravená pomáhať regionálnym samosprávam v okrese s prípravou a manažovaním projektov zo zdrojov Európskej únie a štátnych zdrojov, povedala riaditeľka centra Jana Bieliková. Aktuálne eviduje zhruba 800 žiadostí o projekty, na ktorých bude môcť so samosprávami spolupracovať.

Asistenčné centrum v Topoľčanoch je po Nových Zámkoch a Nitre tretím centrom, ktoré NSK otvoril. Do októbra by malo na území kraja vzniknúť celkovo osem asistenčných centier vo všetkých okresných mestách kraja a v Štúrove. Kraj ich zriaďuje v existujúcich štruktúrach regionálnych rozvojových agentúr (RRA) v kraji. Podporno-poradenskú činnosť budú zabezpečovať odborné kapacity, ktoré sú momentálne zastúpené v jednotlivých regionálnych rozvojových agentúrach v rámci NSK, informoval predseda NSK Branislav Becík.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x