5.1 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Nitra: Príbehom Bena Carsona začínajú augustové Klokočinské Kultúrne Večery

Premietaním filmu Zázračný lekár: Príbeh Bena Carsona sa v piatok 4. augusta začínajú Klokočinské Kultúrne Večery na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina. Piaty ročník podujatia prinesie filmy pre dospelého i detského diváka, ale aj výstavu Mami, ja nechcem vojnu, ktorú v spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave pripravilo občianske združenie ŠOK – Šport Osveta Kultúra, organizátor podujatia. Výstava predstavuje pocity detí z Ukrajiny formou autentických kresieb, pričom tieto diela nesprevádza žiadny sprievodný text, informoval Ján Ivančík z občianskeho združenia.

Nitra: Príbehom Bena Carsona začínajú augustové Klokočinské Kultúrne Večery

Celkom päť bezplatných filmových večerov sa uskutoční počas augustových piatkov na amfiteátri za kostolom sv. Gorazda na Klokočine. Pripravené je vyše štvormetrové plátno i kvalitný priestorový zvuk. „Klokočinské premietania si získali obľubu medzi obyvateľmi. Naším zámerom je budovať komunitu a šíriť kultúru aj medzi panelákmi,“ skonštatoval Ivančík.

Úvodný film o poprednom neurochirurgovi, ktorý sa vďaka podpore od rodiny dokázal vypracovať z veľmi biednych pomerov, vystrieda o týždeň neskôr (11. 8.) snímka Z Paríža do Paríža. Skutočný príbeh zachytáva dvoch bratov, ktorí počas druhej svetovej vojny museli priskoro dospieť, aby mohli prežiť. Tretie premietanie (18. 8.) bude patriť Markovi Wahlbergovi a jeho počinu Otec Stu, príbehu o tom, ako sa z bitkára a skrachovanca môže stať inšpiratívna osobnosť. Klokočinské Kultúrne Večery uzavrie na záver prázdnin (25. 8.) premietanie filmu Heidi, dievčatko z hôr.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x