18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Topoľčany: Mesto revitalizuje priestor v centre

V centre Topoľčian sa naplno rozbehli stavebné práce na revitalizácii priestoru pred domom kultúry. Pribudnú tam vodozádržné zariadenia, nová zeleň i mobiliár.

Ako informovala radnica, betónová dlažba sa tam vymení za priepustné povrchy, ktoré bude tvoriť drenážna dlažba a mlat. „Pomocou parkových úprav vzniknú zelené plochy vrátane výsadby stromov, vybudujeme podzemné zberné nádrže na zachytávanie dažďovej vody na účel zavlažovania a postranné steny domu kultúry budú sčasti zateplené a zazelenané. Voda sa bude zachytávať aj zo strechy domu kultúry a všetky ostatné spevnené plochy budú riešené tak, aby bola dažďová voda odvedená do zelene,“ uviedol mestský úrad.

Súčasťou úprav bude aj vytvorenie reprezentatívneho priestoru s vodnými dýzami, ktorý doplnia lavičky a prvky drobnej architektúry. „Postupne tak vzniká predĺžená pešia zóna s množstvom nových prvkov a príjemnou klímou vďaka zeleni,“ doplnila radnica.

Práce pred domom kultúry sú súčasťou projektu vodozádržných opatrení, na ktorý Topoľčany získali 450.000 eur z operačného programu Kvalita životného prostredia. Okrem obnovy priestoru pred domom kultúry je jeho súčasťou aj oživenie areálu bývalej Základnej školy (ZŠ) Gagarinova, v ktorom v súčasnosti sídlia tri stredné školy. Revitalizované tam budú dva priestory v bezprostrednom okolí školy s využitím princípov vodozádržných opatrení. „Predpokladané ukončenie prác pred domom kultúry i v areáli bývalej ZŠ Gagarinova je do konca augusta,“ doplnil mestský úrad.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x