16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Nitrianski colníci poskytli charite palety na vykurovanie priestorov

Colný úrad Nitra poskytol bezodplatne 702 kusov drevených paliet charitatívnej organizácii. Tá ich použije v zimných mesiacoch na vykurovanie priestorov pre ľudí bez domova a sociálne odkázaných občanov v zriadenom útulku.

„Z viacerých žiadateľov z radov sociálnych služieb sme sa rozhodli pre útulok v Šuranoch, v ktorom nachádza svoj domov viac ako 30 ľudí,“ povedala hovorkyňa Colného úradu Nitra Renáta Cebová. Útulok bude mať zabezpečené bezplatné vykurovanie svojich priestorov minimálne jeden mesiac, čím ušetrí časť finančných prostriedkov potrebných na svoju činnosť. Tovar bolo možné poskytnúť v súlade so zákonom o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi a osobitnými predpismi osobám, ktoré spĺňali zákonom stanovené podmienky.

V Jasovej STAVALI MÁJ a potom – hodovanie

Podľa Cebovej je bezodplatné poskytnutie drevených paliet ďalším prípadom na Slovensku, keď sa poskytuje na charitu tovar podozrivý z porušovania práv duševného vlastníctva, ktorý je v zmysle európskej legislatívy určený na zničenie. Dopravu aj špedičné služby bezplatne zabezpečila novozámocká spoločnosť zaoberajúca sa touto činnosťou.

(tasr, freepik ilustračné)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x