25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Tomáš Špaček zverejnil VIDEO, ktoré sa oplatí pozrieť. Britský politik v ňom poriadne naložil USA

Sú niektorí naši politici slepí a hluchí, alebo chcú vidieť a počuť len to, čo im niektorí, ktorým slepo slúžia, nahovárajú? Zrejme je to tak, pretože nechcú nič počuť a vidieť smerom k tým štátom, ktoré stoja za Ruskom aj teraz, keď jeho vojská ničia Ukrajinu. Takže keď stoja za ním, stoja automaticky proti USA a NATO, ktoré ho chcú doslova šialene poraziť.

Návšteva čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskve vyvolala ostré reakcie a nesúhlas nielen v USA, ale v celom „demokratickom“ západnom svete. Naopak, vo viacerých krajinách ju prijali s pochopením a s nádejou, pretože počas pobytu v Moskve presadzoval Si Ťin-pching čínsky mierový plán pre Ukrajinu, ktorý Západ už skôr zavrhol. To, že USA a viaceré krajiny na západe ho zavrhli ešte skôr ako sa zverejnil si všimol aj britský politik George Galloway. Jeho slová zverejnil v zostrihu videa Tomáš Špaček z hnutia Republika.

Tomáš Špaček zverejnil VIDEO, ktoré sa oplatí pozrieť. Britský politik v ňom poriadne naložil USA
Zdroj: screenshot video FB / Tomáš Špaček

Dni, kedy sa mohlo rozkazovať Číne, sú preč

George Galloway vo svojom prejave upozornil, že Západ predstavuje iba 13 percent svetovej populácie a aj tam žije množstvo ľudí, ktorí odmietajú americkú hegemóniu. Preto je hlúposť, keď niekto hovorí, že celý svet je proti Rusku a Číne. „Pentagon varoval Čínu tri dni predtým, ako Čína predstavila svoj mierový plán, keď ešte ani len nevedeli, aké mierové návrhy ten plán obsahuje. „Bude to mať pre Čínu následky ak sa rozhodne prehĺbiť svoje vzťahy s Ruskom.“ Myslite predovšetkým na tú aroganciu! Dostaneme sa aj k hlúposti, ale teraz uvažujme o arogancii jednej veľmoci, ktorá sa vyhráža následkami druhej veľmoci, ak sa tá rozhodne mať priateľskejšie vzťahy s treťou stranou,“ hovorí v úvode Galloway, ktorý tým má na mysli najmä „mierotvorcov“ z  USA.

Belousovová: Ukrajina Rusko neporazí ani s pomocou západu. USA aj celý Západ to vedia

Tomáš Špaček zverejnil VIDEO, ktoré sa oplatí pozrieť. Britský politik v ňom poriadne naložil USA
Zdroj: FB / Tomáš Špaček

„Aký pocit výnimočnosti musíte cítiť, aby ste si mysleli, že máte právo toto robiť? Že si myslíte, že ste oprávnení varovať iné štáty na to, s kým môžu byť priatelia? Ale poďme teraz k tej hlúposti z toho vyplývajúcej. Ako viete, od čias Richarda Nixona a Henryho Kissingera je politikou Spojených štátov držať Rusko a Čínu od seba tak ďaleko, ako je to len možné. A ak sa dá, tak medzi nimi podporovať nepriateľstvo. Politika USA a NATO v posledných rokoch však spôsobila, že Rusko a Čína sú dnes v podstate jeden štát. Určite aspoň vo vojenskom a ekonomickom hľadisku,“ konštatuje Galloway a dodáva: „A teraz si myslia, že Čína bude počúvať rozkazy od niekoho, kto sa volá Anthony Blinken? Dni, kedy sa mohlo rozkazovať Číne zo zahraničia sú preč. Preč, preč, preč…!“

Tomáš Špaček zverejnil VIDEO, ktoré sa oplatí pozrieť. Britský politik v ňom poriadne naložil USA
Zdroj: screenshot video FB / Tomáš Špaček

Odmietame vašu dominanciu, vaše vojny a vaše spolky

„Rovnako Južná Afrika. Južná Afrika bola napomenutá: „Prečo máte spoločné cvičenie s ruským a čínskym námorníctvom?“ Ako vedenie Južnej Afriky pripomenulo“ „Keď ste vy, západné koloniálne štáty podporovali apartheid v Južnej Afrike, jediné krajiny, ktoré stáli po našom boku boli Rusko a Čína. A vy od nás chcete, aby sme ich považovali za našich nepriateľov?“ Som taký starý, že som bol pri tom, keď každá večera bojovníkov Afrického národného kongresu, ktorú jedli, a ktorá pochádzala z Ruska. Každá uniforma, ktorú mali, každá zbraň, ktorú niesli, každá medzinárodná iniciatíva, ktorú boli schopní uskutočniť aby priniesli Južnej Afrike slobodu, pochádzala z vtedajšieho Sovietskeho zväzu a z Číny. A teraz chcete, aby bola Južná Afrika nepriateľom Ruska a Číny? Zbláznili ste sa?“ pýta sa nekompromisne britský politik, podľa ktorého im teda Južná Afrika povedala NIE!

Aj India povedala NIE! Irán povedal NIE! Latinská Amerika od juhu po sever povedala NIE! Ázia povedala NIE! Arabský svet, dokonca Saudi, králi a šejkovia z púští povedali NIE! Svet nie je proti Rusku a Číne! Nenamýšľajte, že hovoríte za svet. Západ, ak do neho rátate aj štáty, ktoré rozhodne nie sú na západe, naposledy, keď som sa pozrel na glóbus, tak Austrália nie je na západe, Nový Zéland nie je na západe, ale aj ak im dovolíte nazývať sa Západom, je to len 13 % svetovej populácie,“ prízvukuje Galloway, podľa ktorého iba 13% svetovej populácie žije v niečom, čo sa dá voľne nazvať ako Západ. „A my sme tu aby sme povedali, že aj na Západe žijú milióny a milióny nás, ktorí odmietame vašu dominanciu, vaše vojny a vaše spolky,“ dodal na záver videa britský politik George Galloway. A toto si o celej záležitosti myslia diskutujúci Slováci.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x