23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

HLAS ponúka riešenia na zastavenie rastu potravín a vyzýva prezidentku, aby konala

HLAS – sociálna demokracia vyzýva Hegera s povereným ministrom pôdohospodárstva Vlčanom, aby okamžite do národnej rady priniesli riešenia, ktoré zastavia zdražovanie potravín.

„Pred týždňom sme vyzvali ministra Vlčana, aby konal. Ponúkli sme mu riešenie, ale neurobil nič a schováva sa v úrade pričom ľudia zúfalo čakajú na reálnu pomoc,“ uviedol líder HLASu – sociálna demokracia Peter Pellegrini pred budovou ministerstva. „Ponúkame riešenie v podobe prijatia balíka zákonov. Navrhujeme obmedziť obchodnú prirážku reťazcov, povinnosť zverejniť skutočné nákupné ceny potravín, štátnu dotáciu pre producentov potravín, rovnako navrhujeme 0% dph na predaj potravín z dvora a 5% dph na základné potraviny,“ uviedol návrhy HLASu Peter Pellegrini.

„Zároveň sa obraciam na pani prezidentku, ktorá by mala pristúpiť k odvolaniu Vlčana, ak do krátkeho času nezačne konať a nezačne riešiť problémy ľudí,“ zdôraznil Pellegrini. „Minister Vlčan hrá v spojení s reťazcami nepoctivú hru, na ktorú doplácajú ľudia na Slovensku. Ignoruje domácich prvovýrobcov a necháva ich napospas vydieraniu reťazcov, “ zdôraznil nitriansky župan Branislav Becík. „Ľudia trpia a reťazce svoje vysoké zisky vyvážajú do zahraničia,“ zároveň upozornil Branislav Becík.

Predseda strany Pellegrini na podateľni ministerstva odovzdal list ministrovi Vlčanovi, s návrhmi HLASu, aby konečne začal konať.

Listy v plnom znení si môžete si prečítať tu:

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x