19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

TnUAD prichádza ako prvá na Slovensku so zdieľanými elektrobicyklami a skútrami

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka (TnUAD) spúšťa systém univerzitných zdieľaných elektrobicyklov a skútrov. Zamestnancom a študentom majú uľahčiť presúvanie sa po meste. TnUAD je prvou univerzitou na Slovensku, ktorá má systém zdieľaných zariadení. Informovala o tom hovorkyňa univerzity Lucia Petríková.

Elektrobicykle a skútre sú umiestnené priamo v areáloch fakúlt TnUAD, univerzita tak okrem podpory mobility chce prispieť aj k ochrane životného prostredia. Elektrobicykle sú vybavené veľkým úložným priestorom a pohodlným nastupovaním. Využívajú kombináciu pohonu cez pedále s výraznou pomocou elektromotora.

„Študenti budú mať k dispozícii 15 skútrov a 30 elektrobicyklov. Rozmiestnené sú po fakultách univerzity, aby sa študenti mohli jednoduchšie presúvať medzi jednotlivými budovami. Univerzita získala prostriedky na zriadenie stanovísk v sume 266.010 eur pomocou projektu Zelená revitalizácia a podpora udržateľnej mobility,“ uviedol rektor TnUAD Jozef Habánik.

Študenti či zamestnanci budú môcť používať zariadenia prostredníctvom mobilnej aplikácie. Nájdu si najbližšie zariadenie a to sa im načítaním QR kódu na riadidlách alebo na zámku prostredníctvom aplikácie automaticky odomkne. Po skončení jazdy sa zariadenie pripojí do nabíjačky a zamkne. Celkovo Trenčianska univerzita disponuje tromi nabíjacími stojanmi.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x