24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Bratislava: Organizuje benefičný koncert na podporu Banskej Štiavnice

Hlavné mesto Bratislava organizuje v pondelok (17. 4.) v Starej tržnici benefičný koncert na podporu Banskej Štiavnice, ktorú v marci zasiahol požiar. Koncert prinesie vystúpenia viacerých umelcov i kapiel, ale aj žiakov umeleckých škôl. Jeho súčasťou bude tiež verejná zbierka určená na podporu obnovy historických budov i kultúrneho života v meste. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Dagmar Schmucková.

„Podujatím chceme vyjadriť spolupatričnosť s mestom Banská Štiavnica a s organizáciami, inštitúciami či fyzickými osobami, ktorých tragický požiar nečakane pripravil o majetok, podnikanie a nenávratne zničil vzácne kultúrne a historické dedičstvo,“ skonštatoval primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Koncert vznikol z iniciatívy bratislavských základných umeleckých škôl a hlavné mesto ho pripravuje v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom. Program odštartuje o 17.30 h, vstup je bezplatný.

Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu 18. marca v jednej z historických budov. Postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. Proti ohňu zasahovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, vojaci a dobrovoľníci. Zhoreli strechy piatich národných kultúrnych pamiatok a poškodené boli aj vzácne maľované renesančné stropy viacerých historických objektov. Bol to najničivejší požiar v modernej histórii mesta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x