14.8 C
Nitra
piatok, 30 septembra, 2022

Tisíce ľudí v Prahe demonštrujú proti pandemickým opatreniam

Na Václavskom námestí v Prahe sa v nedeľu popoludní koná demonštrácia namierená proti pandemickým opatreniam.

Podľa organizátorov sa tam zišlo viac ako 6000 ľudí. Informovali o tom televízia CNN Prima News a spravodajský server Novinky.cz.
      Účastníci sa začali schádzať krátko pred 15.00 h. Polícia odhad ich počtu neuviedla; podľa organizátorov ich však má byť viac ako 6000.
      Demonštrácia je namierená najmä proti povinnému očkovaniu a novému pandemickému zákonu, píše CNN Prima News. Poslanecká snemovňa Parlamentu ČR má o tejto legislatíve rokovať v utorok 1. februára. Iniciatíva Chcípl PES na tento deň pred budovou snemovne zvolala ďalšiu demonštráciu.
      

Na pražskej demonštrácii za slobodu a občianske práva sa majú zúčastniť hnutie Chcípl PES, spevák Daniel Landa, členovia koalície Piráti a Starostovia – ktorá je súčasťou vlády – či členovia opozičnej strany SPD. Hnutie Chcípl PES v nedeľu demonštráciu proti pandemickému zákonu organizuje aj v meste Břeclav na východe ČR.

Tisíce ľudí v Prahe demonštrujú proti pandemickým opatreniam
Zdroj: Chcipl pes, foto z organizovaných protestov


      Hovorca českého ministerstva zdravotníctva Ondřej Jakob pripomenul, že opatrenia platné v ČR sú „jedny z najmiernejších v Európe“ a vláda sa ich v najbližšej dobe chystá ešte viac uvoľniť.
      „Zastávame názor, že je lepšie mať pandemický zákon, než vyhlasovať núdzový stav,“ povedal a dodal, že návrh zákona je v súlade s ústavou a použil by sa len v prípade výrazne zhoršenej situácie.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články