30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Premiér Trudeau mal pozitívny test na koronavírus

Kanadský premiér Justin Trudeau v pondelok oznámil, že mal pozitívny výsledok testu na koronavírus, no nepociťuje žiadne vážne príznaky. Informovala o tom agentúra AFP.
      

Päťdesiatročný predseda vlády, ktorý je zaočkovaný a v januári dostal aj tretiu dávku vakcíny, minulý týždeň oznámil, že sa po vystavení nákaze koronavírusom izoluje.

V Ottawe demonštrujú proti opatreniam, premiéra Trudeaua a jeho rodinu preventívne previezli na utajené miesto (video)
      

„Dnes ráno som mal pozitívny test na covid. Cítim sa dobre a tento týždeň budem pokračovať v práci na diaľku v súlade so zdravotnými nariadeniami,“ napísal Trudeau na Twitteri.
      

Premiér Trudeau mal pozitívny test na koronavírus
Kanadský premiér Justin Trudeau v pondelok oznámil, že mal pozitívny výsledok testu na koronavírus, no nepociťuje žiadne vážne príznaky. Informovala o tom agentúra AFP., Zdroj: TASR
      

Trudeau zároveň vyzval Kanaďanov, aby sa dali zaočkovať a prijali aj posilňujúcu dávku vakcíny, keďže krajina v súčasnosti bojuje s nárastom prípadov nákazy a hospitalizácií v dôsledku šírenia variantu omikron. Provincia Ontário, kde Trudeau žije v hlavnom meste Ottawa, vyžaduje, aby nezaočkovaní ľudia po vystavení nákaze absolvovali desaťdňovú izoláciu. Ontário, najľudnatejšia kanadská provincia, začne od pondelka uvoľňovať protipandemické obmedzenia. Opätovne sa tak otvoria reštaurácie, bary, športoviska a kiná.
      V Kanade od začiatku pandémie zaznamenali už viac ako 2,9 milióna prípadov nákazy koronavírusom a viac ako 33.000 úmrtí.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články