19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

TIP NA KNIHU: 666 duší

Netajím sa tým, že knihy fantasy žánru nie sú mojou šálkou kávy. Nemám k tomu žiaden špeciálny dôvod, jednoducho to tak je. Musím však povedať, že kniha 666 duší ma hneď na začiatku priam „vcucla“ do deja.  Nie je to ale žiadnym prekvapením. Poznám zopár kníh z dielne Emily D. Beňovej a viem, že práve toto patrí k jej silným stránkam. Istota a ľahkosť, ktorá čitateľa príjemne baví.  Najmä pokiaľ je naladený na nôtu napínavej oddychovky, s nádychom erotiky.

TIP NA KNIHU: 666 duší

A pokiaľ ide o tú erotiku, v tejto knihe vás možno zastihne aj „nepripravených“ na všetko.  Hlavný hrdina – nádherný a silný muž, žiaľ démon – otváral vo mne počas celého čítania množstvo otázok. Občas by mu človek aj podľahol, uveril, či dokonca ho nebodaj poľutoval. A zvláštne bolo i  chápanie hriechu a čistoty. Nuž, ale nie práve toto démoni s nami robia?

EMILY D. BEŇOVÁ: Som nenapraviteľný „spisomoľ“, ktorý nedokáže zostať bez písania

A presne týmto zápasom prechádzala i hlavná hrdinka. Zdalo sa mi to, alebo ním napokon prechádzal i samotný démon? Ale prečo ten dojem?

„Si jediná žena, ktorú chcem a potrebujem. Jedine s tebou som opäť človekom. Bez teba som len netvor, ktorý nemá vlastnú dušu ani svedomie. Bojím sa samoty a prázdnoty v sebe. Potrebujem, aby si tú prázdnotu zaplnila a naučila ma žiť, ako žijú ľudia. Aby si zo mňa spravila niekoho lepšieho.“ 

Hra, kde odolať je až bolestivo nemožné. Lenže s démonom? Je možné démona oslobodiť? Dosť opovážlivé! Vo svete príbehu sa razom objavuje viacero aktérov. A mnohí sú veľmi nebezpeční. Nebyť niektorých fantazijných prvkov, povedala by som, že stretnúť takých i v reálnom živote ani nie je tak nereálne.

„Z auta, ktoré zastalo na okraji cesty, vystúpi tá démonka v sprievode muža a mne sa priťaží, lebo akosi vycítim, že majú namierené za mnou. Vyzerá úchvatne, tmavé kučeravé vlasy sa jej nádherne vlnia okolo štíhlej tváre. Jej spoločník je presne ten typ, ktorého si neželáte stretnúť, ak chcete dôjsť domov celý.“

TIP NA KNIHU: Pravá tvár šťastia

Ako to teda nakoniec dopadne medzi Adrienom a Vivien, keď od začiatku je dokonca i jej jasné, že tento démon potrebuje poslať do pekla množstvo duší? A hlavne tú jej.

Boj dobra a zla prežívame prakticky denne. Ale ako veľké môže byť zlo? A ako silné môže byť dobro? Fantazijná ilúzia dvoch svetov je v príbehu načrtnutá veľmi odvážne a presvedčivo. Veď napokon to je úloha fantasy – urobiť nemožné pravdepodobným. Netreba však zabúdať, že takto to ale naozaj nefunguje.

Knihu kúpite od 11,30 Eur.

Lucia Balagová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články