23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Maj svoj vlastný plán a napĺňaj ho, inak sa staneš súčasťou plánu iných

Nie som jasnovidec, ale vidím do budúcnosti.

Všetko akosi vidím prichádzať mesiace predtým, ako sa to stane. Nie ako jasnovidec, ale skôr ako analytik.

Uvediem príklad:

Vidím, že budem mať čoskoro asi nového suseda. Ten súčasný to ešte nevie, ale ja už vidím, čo ho čaká a ako sa to celé môže udiať. Vidím jeho budúcnosť a obávam sa, že zasiahne aj mňa. Sused totiž parkuje svoje auto na druhej strane cesty pod stromami a v noci má byť silný vietor. Ja vidím budúcnosť, že jeho auto pravdepodobne poškodí nalomený konár na strome a to rovno nad tým autom. Možno nie už túto noc, ale tá budúcnosť je zatiaľ nezvratná.

Darmo susedovi hovorím, že ten konár treba spíliť. Tvrdí mi, že netreba (visí ponad plot a ak by pri pílení zle spadol, plot by to zvalilo). Napokon je to jeho pozemok, jeho plot a jeho strom. lenže cesta je tiež jeho a keď sa čokoľvek stane, ja budem mať problém dostať sa k sebe domov. V noci prišiel vietor, konár zlomilo, plot zvalilo, auto pripučilo. Škoda na plote 3,5 tis. EUR na aute 10 tis. EUR. Plot nebol poistený na takúto škodu a auto tiež nie. Banky vedia byť rýchle najmä k tým, ktorí sa nemajú ako dostať do práce za zárobkom, lebo nemajú auto a iba celý deň pijú od žiaľu, že o všetko prišli.

Maj svoj vlastný plán a napĺňaj ho, inak sa staneš súčasťou plánu iných
Zdroj:fb, Imrich Kovačič

Už mám nového suseda a ten sa akosi nechce dohodnúť na používaní „jeho“ cesty. Môžem tu teraz vykrikovať, ja som vám to vravel. Už je mi to nanič. Mal som ísť sám spíliť ten konár na strome, kým sa dalo. Lenže je to susedove, tak nech sa stará on. Čo ma je do toho. Teraz už viem, čo ma do toho malo byť. Taký som ja jasnovidec.

Rovnako vidím, že keď na Ukrajine neprešla oranžová revolúcia 2006, pripravili krvavý Majdan v 2014, aby mohli vyvolať vojnu v 2022. Nevedel som povedať, kedy presne príde, ale vedel som, že príde.

Fico kradol a nechal kradnúť aj všetkých okolo seba. Totálny Clondike. Ako takí prašiví kovboji. Lietal do Bieleho domu aj s Kaliňákom, pchal sa Obamovi do riti a urobil z nás takmer skoro banánovú republiku. Ale vládol a krajina ako tak fungovala. Táto svoloč teraz nás úplne odovzdala do rúk amerických oligarchov a korporácií a tí z nás vycicajú totálne všetko, takže ďalšie voľby asi ani netreba. Slovensko už nemá veľmi veľkú šancu prežiť.

Aj teraz vidím, ako sa Maďarsko zachránilo. Rovnako aj Srbsko. Len Slovensko stále nemá politikov, ktorí by mu pomohli. Hrozí nám, že po 30 rokoch samostatnosti skončíme ako totálni babráci, pod vládou Maďarska. Ukazuje sa, že nemáme šancu mať svoj vlastný štát. Svetovláda nás bude musieť zveriť do rúk niekomu, komu verí.

Ukrajinou to neskončí.

Mocní tohto sveta potrebujú panovať a riadiť politiku tejto Zeme. Putin nie je žiadnou výnimkou. Je nám akurát bližší, lebo vidíme, ako o ňom klamú západné médiá. Máme tendenciu veriť práve jemu, lebo to tak cítime. Je to predsa Slovan, Rus, náš brat… Ale pravdou je, že nie je.

Už aj Čína je voči nemu viac neutrálna, ako priateľská. Ale stále sú to spoloční partneri a ešte dlho budú partnermi, lebo sa navzájom potrebujú. USA musia odísť do ústrania. Patria totiž až na 4. miesto v svetovom poradí. Prvou bude niekedy raz Čína, druhým bude Rusko, tretím bude kolektívna Afrika, štvrtou bude USA a až potom bude Austrália, Južná Amerika a až nakoniec západná Európa. Tá bude na dlhé storočia pustou, biednou a chudobnou krajinou bez budúcnosti, lebo ju tak nechajú skapínať paraziti z USA, ktorí ju statočne vycicajú až do sucha.

Európska únia je už dnes mŕtva, len o tom ešte nevie. NATO sa čoskoro pridá k nej. Je to len otázka krátkeho času. Putin si vezme späť „východný blok“ pod vládu spoločenstva bývalých republík Východného bloku z čias ZSSR a na západe zatiahne opäť železnú oponu. Ale nebude to už žiaden ostnatý drôt a ani Berlínsky múr. Bude to opona silnejšia, ako oceľ. Bude to múr postavený v srdciach ľudí. Súčasnú nenávisť západu voči Rusku, Putin využije vo svoj prospech a pripúta si tak pod svoje krídla drvivú väčšinu obyvateľov Európy. Celá liberálna kaviareň sa bude musieť vydať na dlhú cestu za novým domovom, alebo sa budú musieť podriadiť novej a jasnej Pravde. Niektorí budú možno ešte najväčšími obdivovatelia Putina. Aj ich čaká budúcnosť, ktorú oni sami ešte nevidia.

Čaká nás kolaps

Skôr ako sa však všetko toto stane, musíme prejsť akýmsi očistcom. V zime pocítime, čo je to nemať plyn a mrznúť, a budúce leto budeme stáť v rade na chlieb. Iba tak konečne pochopíme, že nemáme šancu prežiť, pokým sa sami nechopíme svojej zodpovednosti a nezačneme konať vo svojom mene a pre náš spoločný prospech. Buď sa spamätáme a postaráme sa, aby Slovensko pretrvalo a aby Slováci mali svoju vlasť, alebo budeme odsúdení sa len prizerať, ako sa nám pred očami mení celý svet a my sme len jeho súčasťou, bez možnosti ovplyvniť čokoľvek z toho diania.

Už môj dedo mi hovorieval: „Maj svoj vlastný plán a napĺňaj ho, inak sa staneš súčasťou plánu iných. „Rozprávanie, premýšľanie a zdieľanie myšlienok s podobne mysliacimi ľuďmi ako vy, mi pomáha vidieť veci, ktoré prichádzajú, a môžeme sa na ne pripraviť s predstihom. Máme jedinú možnosť ísť okamžite cez cestu k tomu stromu a odpíliť ten konár, inak nás čaká budúcnosť, ktorú si nikto z nás nepraje. MINULOSŤ UŽ NEZMENÍME. BUDÚCNOSŤ SA ALE MENIŤ DÁ, LEBO BUDÚCNOSŤ SA EŠTE NESTALA !

Veľa sa dá pochopiť aj z knihy Andreja Fursova Rozvodie. Budúcnosť, ktorá už začala.

Maj svoj vlastný plán a napĺňaj ho, inak sa staneš súčasťou plánu iných

Text: Imrich Kovačič

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články