17.6 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

TIC spúšťa novú responzívnu aplikáciu Mesto v meste

Pohľady na Nitru v minulosti, s dobovými fotografiami i zábermi na ulice, ktoré už neexistujú, ponúka nová responzívna webová aplikácia s názvom Mesto v meste. V týchto dňoch ju spúšťa nitrianske Turistické informačné centrum (TIC).
      Aplikácia ponúka možnosť prejsť si podľa mapky jednotlivé lokality v centre Nitry, na ktorých sa zobrazia historické budovy a lokality. „Umožní obyvateľom i návštevníkom mesta preniesť sa v čase, zablúdiť do minulosti a pozrieť sa na miesta, ktoré dnes už nevidieť,“ informovalo TIC.
      Ovládanie webovej aplikácie Mesto v meste je pripravené tak, aby bolo pre užívateľov čo najjednoduchšie. „V prípade, že záujemca chce navštíviť niektoré z miest, klikne na značku na interaktívnej mape alebo na vybraný checkpoint. Po zobrazení detailu si môže prečítať stručný popis, spustiť navigáciu, alebo keď sa už na danom mieste nachádza, môže si pozrieť historickú fotografiu,“ vysvetlilo TIC.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články