10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Deväť nitrianskych škôl získalo granty zo vzdelávacieho programu NKN

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) a mesto Nitra rozdelili granty z programu Mladí nitrianski filantropi. Tento rok získalo podporu päť základných a štyri stredné školy v Nitre.
      Cieľom vzdelávacieho grantového programu je podpora kreativity mladých ľudí, ktorí chcú spraviť niečo pre svoje okolie. „V roku 2021 tento program realizuje mesto Nitra v spolupráci s organizáciou IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a NKN. Aktuálny ročník je určený pre cieľovú skupinu aktívnych študentov a žiakov z nitrianskych základných a stredných škôl,“ informovala NKN.
      Grantový program Mladí nitrianski filantropi pozostával v tomto roku zo vzdelávacích aktivít, ktoré motivujú mladých ľudí na dobrovoľníctvo a filantropiu a zároveň ich naučia pripravovať vlastné projekty. Súčasťou programu je aj samotná realizácia vlastných projektov, ktoré pripravili žiaci a študenti. „Nadácia bude následne robiť monitoring podporených projektov a poskytovať tiež konzultačnú a poradenskú podporu mladým ľuďom,“ uviedla NKN.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články