10.9 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Terchová: Vyvrcholil 32. ročník Cyrilometodských dní, ponúkli duchovno i kultúru

Cyrilometodskou svätou omšou v diecéznej svätyni svätých Cyrila a Metoda vyvrcholila v pondelok liturgická časť 32. ročníka trojdňových (3. – 5. 7.) Cyrilometodských dní v Terchovej.
      Ako informoval zástupca starostu Terchovej Marián Zajac, na rozdiel od minulých rokov sa svätá omša nekonala na vrchu Oravcové, ale v kostole v Terchovej. Za dodržania protipandemických opatrení ju celebroval žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis.  
      Terchovský kostol, ktorý je zasvätený sv. Cyrilovi a Metodovi, je zároveň diecéznou svätyňou a bol počas troch dní hostiteľom väčšej časti bohatého liturgického programu. Účastníkov cyrilometodských dní čakal okrem duchovného vyžitia aj pestrý sprievodný kultúrny program. Podujatie vyvrcholí v pondelok popoludní na Námestí A. Hlinku kultúrnym pásmom Muzika nás spája.
      Organizátormi Cyrilometodských dní v Terchovej boli obec Terchová, Biskupský úrad Žilina, Miestne kultúrne stredisko v Terchovej, Žilinský samosprávny kraj a Krajské kultúrne stredisko v Žiline.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články