17.6 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Horskí cyklisti môžu od dnes jazdiť na singletrailoch

Vyznávači horskej cyklistiky môžu v Spišskej Novej Vsi jazdiť od pondelka (5. 7.) na dvoch nových singletrailových trasách. Užívanie tratí, ktorých vybudovanie trvalo dva roky, odštartujú Singletrail preteky pre deti a mládež do 18 rokov. TASR o tom informovala Edita Gondová z kancelárie primátora mesta.
      „Singletrailové trasy sa nachádzajú v blízkosti bývalého lyžiarskeho areálu Rittenberg. Ide o dve jednosmerné trasy určené pre jedného cyklistu,“ priblížila s tým, že detský trail má dĺžku približne 300 metrov, „Novoveský trail“ je dlhý 1,5 kilometra. Štart detskej trasy sa nachádza začiatku Novoveskej Huty smerom na mestskú časť Ferčekovce, Novoveský začína na lúke Šmakartovec alebo na vrchu Skalka a vedie v rovnakom smere.

Horskí cyklisti môžu od dnes jazdiť na singletrailoch
Young people on mountain bikes on top of a hill under a magic sky at sunset.


      Práce na vybudovaní singletrailov realizovali Lesy mesta Spišská Nová Ves v spolupráci s viacerými subjektmi. „Jednu zo singletrailových trás navrhol a pomohol vybudovať dvojnásobný majster Slovenskej republiky v zjazdovej cyklistike a zároveň celkový víťaz Slovenského pohára v kategórii Elite Jozef Ondič,“ uviedla Gondová.
       Podľa slov riaditeľa Lesov mesta Jána Nováka je v budúcnosti v pláne vybudovanie ďalších trás, na Rittenbergu a Šmakartovci. „Dúfam, že možnosť využitia singletrialov zvýši atraktívnosť turistiky v našich lesoch, a to nielen pre domácich, ale aj pre turistov,“ skonštatoval.
      

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články