12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Terchová: Cyrilometodské dni venovali výročiu postavenia Kostola sv. Martina

Vernisážou výstavy Korene domoviny akademickej maliarky Beáty Krasňanskej sa v sobotu začali tradičné trojdňové (3. – 5. 7.) Cyrilometodské dni v Terchovej. V poradí 32. ročník podujatia je venovaný 290. výročiu vzniku farnosti a postavenia Kostola svätého Martina v Terchovej (1731 – 2021).
      Ako pre TASR povedal zástupca starostu Terchovej Marián Zajac, Cyrilometodské dni pokračovali popoludní Krížovou cestou národných svätcov na vrch Oravcové, ktorej 15. výročie posvätenia si pripomínajú v Terchovej práve v sobotu.
      „Nasledovať bude podvečerná svätá omša v diecéznej svätyni Cyrila a Metoda a po nej program v Terchovskej galérii umenia nazvaný Medzi dvoma tradíciami. S hudobnými i nehudobnými hosťami budeme hovoriť o Terchovej a cyrilo-metodskej a svätomartinskej tradícii, ktoré sú tu živé,“ doplnil Zajac.
      Program Cyrilometodských dní pokračuje v nedeľu (4. 7.) rannými  rímskokatolíckymi a gréckokatolíckymi svätými omšami a popoludňajším galaprogramom pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej v diecéznej svätyni svätých Cyrila a Metoda v podaní Štátneho komorného orchestra Žilina.  
      Program záverečného dňa slávností sa začne cyrilo-metodskou svätou omšou, celebrovať ju bude žilinský diecézny biskup Tomáš Galis. Cyrilometodské dní vyvrcholia popoludní na Námestí Andreja Hlinku kultúrnym programom Muzika nás spája.

Zdroj: TASR

foto: cyrilometodskedni.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články