13.1 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Taraba sa votrel kandidátku Kotlebovcov ako tzv. ochranca kresťanov národa, teraz presadzuje úľavy pre rôzne biele goliere

Nezaradení poslanci z kandidátky strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (Kotlebovci-ĽSNS) vyzývajú nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu (Život-NS), aby stiahol svoj návrh na zmenu Trestného poriadku.

„Taraba, ktorý sa votrel na našu kandidátku do parlamentných volieb ako tzv. ochranca kresťanov národa, teraz presadzuje úľavy pre rôzne biele goliere. Kto ťa namotal na takýto návrh zákona?,“ pýta sa nezaradený poslanec Stanislav Mizík (Kotlebovci-ĽSNS). Nezaradený poslanec Martin Beluský (Kotlebovci-ĽSNS) tvrdí, že ich strana išla do politiky práve preto, aby pomáhali chrániť záujmy všetkých slušných obyvateľov Slovenska. „V žiadnom prípade nemôžeme podporiť návrh zákona, ktorý má chrániť presne opačnú skupinu ľudí. Je preto nemysliteľné, aby naši poslanci hlasovali za návrh novely trestného zákona,“ uviedol Beluský.

Nezaradený poslanec Rastislav Schlosár (Kotlebovci-ĽSNS) tvrdí, že Tomáš Taraba novelu Trestného poriadku prezentuje tak, že ide o posilnenie garancie dodržiavania základných práv. „V skutočnosti len v plnej miere vychádza v ústrety nebezpečným páchateľom najrôznejších majetkových trestných činov, hospodárskych trestných činov, ako aj trestných činov korupcie. Ide najmä o zlodejov a podvodníkov z tých najväčších politických a spoločenských miest,“ myslí si Schlosár. Dodal, že keby tento návrh prejde, Slovensko by bolo ešte viac ako kedykoľvek predtým skorumpovaným štátom zlodejov, podvodníkov a oligarchov. „Toto je pre nás absolútne neprijateľné,“ doplnil.

Taraba sa votrel kandidátku Kotlebovcov ako tzv. ochranca kresťanov národa, teraz presadzuje úľavy pre rôzne biele goliere
Šéf Život Národná strana Tomáš Taraba. Zdroj: FB / Tomáš Taraba

Poslanci strany Kotlebovci-ĽSNS si vedia predstaviť, že tento zákon by bol novelizovaný, ale úplne iným spôsobom. „Pre nás sú prioritné časti zákona ako ochrana slobody slova, a teda zrušenie všetkých extrémistických trestných činov. Taktiež chceme silnejšiu ochranu nepočatého života a silnejšie postihnutie trestných činov, ktorých sa dopúšťajú asociáli alebo iné osoby v blízkosti nelegálnych osád, ktorí terorizujú iných,“ tvrdí Beluský. Poslanci taktiež navrhujú, aby sa zrušili orgány, ktoré sú dnes v systéme SR podľa nich zneužívané na politické ciele. „Sú to Špecializovaný trestný súd a špeciálna prokuratúra. Ústavný súd SR potvrdil, že konajú protizákonne v neprospech obvinených alebo obžalovaných,“ doplnil Beluský.

Návrh na úpravu Trestného zákona a návrh na úpravu Trestného poriadku, ktorý predkladá Tomáš Taraba sa bude prerokúvať na 78. schôdzi Národnej rady SR. Na základe poslancovho návrhu by sa mohli vyhnúť väzeniu aj ľudia odsúdení za podvody s eurofondmi.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články