10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Tak TOTO ste ešte nezažili: Nekúrte v noci doma, budete zdravší! Radia naši energetici rodinám

Slovensko sa vracia do stredoveku – budeme si svietiť sviečkami a kúriť v piecke či zohrievať sa pri otvorenom ohni, kde si rovno aj navaríme. Asi tak si to predstavujú niektorí naši politici či dodávatelia energií.

Prvou fraškou na tému zdražovanie energií bolo vyjadrenie ministra hospodárstva Richarda Sulíka, že keď nepomôže varovanie deťom aby doma veľa nesvietili, tak im treba vyskrutkovať žiarovku. No a teraz sa pridali energetici, ktorí to doslova zaklincovali. Ich vyjadrenie na adresu šetrenia na kúrenie, ktoré v statuse zverejnil profil Nekŕmte nás odpadom, stojí skutočne za nomináciu na cenu roka v kategórii „Dobrá rada nad zlato“.

Spánok v chladnej miestnosti pozitívne vplýva na váš metabolizmus

„Spočiatku to vyzeralo ako zlý vtip, ale z Východoslovenskej energetiky (VSE) naozaj prišla výzva, aby ľudia v noci nekúrili. Pani Iveta od Starej Ľubovne dostala od spoločnosti e-mail,“ píše sa na stránke Nekŕmte nás odpadom, pričom si vzápätí môžete prečítať aj text, ktorý vás zrejme nielen rozosmeje, ale možno i poriadne nasrdí.

„Vážený zákazník, v nadväznosti na možné zvyšovanie cien energií sme minulý týždeň spustili šetriacu výzvu. Zapojilo sa už viac ako 3 500 domácností s inteligentným meračom spotreby. …Pokračujeme aj tento týždeň a opäť môžete hrať o finančnú odmenu. Výzva pre tento týždeň je: Vypnite na noc kúrenie počas celého týždňa. Spánok v chladnej miestnosti pozitívne vplýva na váš metabolizmus a zároveň zabezpečuje lepšiu kvalitu spánku. Ešte stále môžete vyhrať 5 × 100 eur každý týždeň.“

Chladná zima môže podľa R. Sulíka priniesť obmedzenie dodávok plynu

Výzva Ivetu nahnevala aj preto, že elektrickú energiu využíva na kúrenie, keďže v ich obci nie je plyn. „Čím sme si to zaslúžili, a hlavne naši otcovia, mamy, dedkovia a babky, aby museli spať v chladnej izbe. Kde sme sa to v našom demokratickom štáte dostali… Och, veľmi som pohoršená,“ napísala Iveta podľa profilu Nekŕmte nás odpadom na sociálnej sieti s tým, že má doma chorého plienkovaného človeka. Nuž, takže keď nebudete celý týždeň v noci kúriť budete nielen zdravší, ale môžete vyhrať aj finančnú odmenu. To aby ste mali prípadne na lieky, keď zdravší predsa len napokon nebudete.

Jozef Uhlárik, foto:kurenie.eu

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články