16.5 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Sziget 2022 pozná prvých headlinerov – Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy ako Lewis Capaldi, Bastille, Jon Hopkins, Stromae, SIgrid, slowthai, Woodkid, Little Simz, Caribou, Princess Nokia, Yung Lean, Alan Walkej, FKJ, Jungle, Honey Dijon a mnoho ďalších.

Sziget 2022 pozná prvých headlinerov – Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon
Kálló Péter Gottschall Gergő Rockstar Photographers https://www.facebook.com/festivalphotographers

Pre Slovákov jeden z najobľúbenejších a najnavštevovanejších zahraničných festivalov sa bude konať od 10. do 15. augusta, v predaji sú okrem permanentiek aj 3-dňové vstupenky, jednodňové vstupenky pribudnú čoskoro. Vstupenky a aktuálne informácie sú na www.szigetfestival.com.

Arctic Monkeys s veľkým úspechom koncertovali na Szigete aj v roku 2019, na festival sa v roku 2022 vrátia aj s novým albumom. Ich koncert bude jednou zo skvelých príležitostí vypočuť si nové piesne kapely okolo frontmana Alexa Turnera naživo.

Arctic Monkeys

YouTube video

Koncert Grammy ocenenej speváčky Dua Lipa môžeme bez váhania zaradiť do top 3 najžiadanejších koncertov slovenskými fanúšikmi. Táto sympatická speváčky si fanúšikov získala skvelými hitmi ako New Rules, IDGAF či One Kiss, ale aj skvelým koncertom v roku 2018.

Sziget 2022 pozná prvých headlinerov – Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon
photo: [ Sandor Csudai ] . www.facebook.com/csudaisandor

Trojicu potvrdených headlinerov dopĺňajú rockeri Kings of Leon. Kapela bratov z amerického Nashvillu je už roky zásadným účastníkom veľkých festivalov, ktorý zaručí tú správnu rock´n´rollovú energiu. Tento rok im vyšiel nový album When You See Yourself, na Szigete zahrajú aj svoje hity.

Kings of Leon

YouTube video

Line-up Szigetu každoročne ponúka koncerty najväčších svetových headlinerov, ale aj koncerty skvelých hudobníkov, budúcich hviezd hitparád, aj tých súčasných. Tento rok sa návštevníci festivalu môžu tešiť napríklad aj na koncert škótskej soulovej superstar Lewisa Capaldiho, kritikmi oceňovanú rapperku Little Simz, renomovaného producenta a DJ Caribou, elektronickú senzáciu Jona Hopkinsa, vyzdvihovanú newyorskú rapperku Priness Nokia, švédskeho sad-boya Yung Leana, belgického rappera Stromae, aj na Slovensku obľúbeného Woodkida a mnohých ďalších.

Sziget festival sa v roku 2022 uskutoční od 10. do 15. augusta na budapeštianskom ostrove Óbudai v širšom centre Budapešti. Sziget festival privíta každoročne stovky tisícok návštevníkov a jeho cieľom je priniesť počas 6tich dní tie najväčšie mená hudobnej scény z najrôznejších žánrov. Sziget však nie je len o hudobných zážitkoch: je o láske, umení a slobode vo všetkých podobách! Je to hudobný a kultúrny festival, ktorý návštevníkom ponúkne jedinečné leto plné koncertov, umeleckého programu, predstavení, besied a mnoho ďalšieho. Návštevníci môžu navštíviť besedy či prednášky, pozrieť si divadelné a cirkusové predstavenie, alebo si zašportovať, len tak odpočinúť na pláži. Sziget v maďarčine znamená „ostrov“, samotný festival sa nachádza na nádhernom Óbuda ostrove v srdci Budapešti. Leží v blízkosti centra mesta a dáva možnosť návštevníkom festivalu preskúmať Budapešť. Na Szigete máte na výber z mnohých možností, a každá stojí za vyskúšanie!

Sziget 2022 pozná prvých headlinerov – Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon

AKTUÁLNY LINE-UP SZIGET 2022 (KU 23.11.2021)

ARCTIC MONKEYS

DUA LIPA

KINGS OF LEON

+++

LEWIS CAPALDI

STROMAE

BASTILLE

ALAN WALKER

CARIBOU

WOODKID

FKJ

JUNGLE

JON HOPKINS 

SIGRID

SLOWTHAI

RONNIE FLEX & THE FAM

RILÈS

PRINCESS NOKIA

YUNG LEAN

LITTLE SIMZ

BEABADOOBEE

CLUTCH

FONTAINES D.C.

YVES TUMOR &ITS BAND

INHALER

BADBADNOTGOOD

SEVDALIZA

HONEY DIJON

BOB MOSES (club set)

FLOATING POINTS

NGHTMRE

ALICE MERTON

LOLA MARSH

JADE BIRD

VIAGRA BOYS

ICEAGE

BLACK HONEY

GIANT ROOKS

TOKIMONSTA

APASHE

TSHA

JOHN TALABOT

TAAHLIAH

a mnohí ďalší čoskoro

(VI-AN)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články