23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

ŠURANY: Spoločnosť Nexplus SK plánuje do rozšírenia výroby investovať 5,2 mil. eur

Spoločnosť Nexplus SK, ktorá vyrába komponenty pre autobatérie do elektromobilov, plánuje investovať do rozšírenia svojej výroby v Šuranoch.

Ako vyplýva zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, po novom by chcela vykonávať aj povrchovú úpravu polotovarov pre autobatérie. Celkovo plánuje investovať 5,2 mil. eur. K aktuálnym 423 pracovníkom by po realizácii investície mohli pribudnúť ďalší 70 zamestnanci.

Primátor Šurian Marcel FILAGA: Pri štedrovečerný stôl si pozývame najbližšiu rodinu, udržiavanie tradícií je samozrejmosť

„Predmetom navrhovanej činnosti je pokovovávanie, teda nanášanie tenkých vrstiev ušľachtilých kovov (nikel, cín) na kovové komponenty a pásy (meď, poniklované komponenty, hliníkové pásy) pre výrobu autobatérií do elektromobilov,“ uvádza sa v materiáli. Linky by boli umiestnené v hale, ktorá slúžila na výrobu plastových výrobkov. V súčasnosti nie je využívaná. Nejde teda o klasickú výstavbu novostavby, ale iba o zmenu jej účelu s drobnými stavebnými úpravami a prístavbami.

KULTOVÝ objekt z mladšej doby kamennej v PODHÁJSKEJ slúžil zrejme ako kalendár (foto)

Aktuálne spočíva výrobný proces podniku v nákupe polotovarov a základného materiálu pre vlastnú výrobu. Tie si vyžadujú povrchovú úpravu, čo spoločnosť zabezpečuje externými dodávateľmi alebo nákupom už pokovovaných polotovarov. To však spôsobuje prerušenie výrobného toku, ako aj predraženie. Kapacita pokovovávacích liniek by pritom umožnila aj príjem externých zákaziek. Predpokladaný termín začatia stavebných prác je máj tohto roka.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x