18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu sa zachovala ako „železná lady“. Žilinka jej krok nechá preveriť (VIDEO)

Slovenské súdnictvo je choré! Konštatovanie síce smutné, zato možno zaťalo do živého. Kto si spomenie na nedávne úplatkárske aféry viacerých sudcov ten si možno povie – normálka, ale že sudkyňa nenechá obžalovanému pichnúť si počas pojednávania inzulín, to je už predsa len silná káva.

Dá sa povedať, že každý sme nejaký, no v každom z nás by mala byť aspoň štipka ľudskosti. Tá asi chýba sudkyni Špecializovaného trestného súdu Pamele Záleskej, ktorá sa počas pojednávania s obžalovaným Lehelom Horváthom, známym pod prezývkou Hrobár z mafiánskych káuz na Žitnom ostrove, neštítila zabrániť mu v pichnutí si inzulínu. O tejto téme informuje portál plus7dni.pluska.sk, a vyjadril sa k nej v statuse aj generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Sudkyňa sa postavila proti „Hrobárovi“…

Neprístojné, ba až nadradené správanie už raz musel podľa portálu riešiť so sudkyňou Záleskou Najvyšší súd, zrejme to ale asi nepomohlo. Bez povšimnutia totiž nechávala na aprílovom pojednávaní žiadosť obžalovaného Lehela Horvátha, ktorý je silný diabetik a žiadal ju o prestávku, aby si mohol pichnúť inzulín a najesť sa. Sudkyňa Záleská ho tvrdo ignorovala. Pojednávanie, v ktorom ju Lehel Horváth niekoľkokrát žiadal prerušiť napokon sudkyňa prerušila o 12:20 hod, teda takmer o pol druha hodiny po prvej prosbe obžalovaného o podanie lieku. Až vtedy vyhlásila obedňajšiu prestávku. Lehel Horváth si napokon šiel pichnúť toľko žiadaný inzulín, lenže skôr, ako sa mu to podarilo, skolaboval.

YouTube video

„Otec po osemdesiatminútovom omeškaní pri pokuse o podanie inzulínu odpadol. Len vďaka rýchlej pomoci väzenskej stráže a privolaniu záchranárov so sanitkou nedošlo k najhoršiemu,“ povedala pre týždenník PLUS 7 DNÍ dcéra obžalovaného. Napriek všetkému sudkyňa Záleská o svojej pravde naďalej nepochybuje. Na margo ignorovania potrieb obžalovaného, jeho následného kolapsu a nutnosti privolať na súd lekársku pomoc poskytla týždenníku PLUS 7 DNÍ strohé vyjadrenie: „Súd postupoval v súlade so zákonom.“ Do celého prípadu sa teraz vložil aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý dá celý prípad preveriť.

Odborár Košč: Zaviesť u nás štvordňový pracovný týždeň sa dá, rovnako tak zvýšiť minimálnu mzdu

Dodo Púchovský, foto: fb šts

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x