12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

UKF v Nitre bude mať opäť novú a úspešnú študentku: Viktória Forster šiesta na juniorských MS v Keni

Po Emme Zapletalovej, ktorá sa nedávno stala majsterkou Európy do 23 rokov, prichádza na UKF ďalšia šikovná atlétka. Viktória Forster, ktorá nastupuje do prvého ročníka v odbore šport a rekreácia, sa na XVIII. juniorských Majstrovstvách sveta v Nairobi prebojovala do finále v behu na 100 m aj na 100 m prekážok.

UKF v Nitre bude mať opäť novú a úspešnú študentku: Viktória Forster šiesta na juniorských MS v Keni
Slovami chvály nešetrila po pretekoch ani Viktóriina trénerka Katarína Adlerová, bývalá absolventka Pedagogickej fakulty UKF.

Na hladkej stovke sa jej darilo, keď v semifinále vytvorila slovenský juniorský rekord časom 11,54, ktorý vo finále vyrovnala. V konečnom zúčtovaní to stačilo na 6. miesto, a aj keď ju od medaily delili len tri stotiny, Viktória je spokojná. „Dúfala som, že by čas mohol byť aspoň o trošičku lepší, ale mám radosť aj z vyrovnaného rekordu. Som šiesta – strašne sa teším! Ak by mi niekto pred šampionátom povedal, že na stovke budem vo finále šiesta, vysmiala by som ho,“ priznala po pretekoch mladá šprintérka.

Text: Tímea Kamenická, UKF/ Foto: SAZ (mi)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články