8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

SPU: Odborníci ocenili najlepšie študentské videá o živote a práci na gazdovstvách (videá)

Vydavateľstvo Slovenský chov v spolupráci s reláciou RTVS Farmárska revue a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre vyhlásilo v marci súťaž pre študentov stredných škôl s poľnohospodárskym zameraním. Počas nasledujúcich šiestich týždňov mohli posielať do redakcie mesačníka Agrobiznis krátke videá, v ktorých priblížili svoj život a prácu doma na gazdovstve.

YouTube video

Podľa informácií, ktoré zverejnila SPU v Nitre sa do súťaže zapojilo  takmer tridsať stredoškolákov.

Zaslané videá boli zverejnené na portáli www.agrobiznis.sk a výsledné poradie bolo vytvorené podľa počtu zhliadnutí.

SPU: Odborníci ocenili najlepšie študentské videá o živote a práci na gazdovstvách (videá)

Výsledky súťaže vyhlásili organizátori 21. augusta v areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre počas výstavy Tradície slovenského vidieka.

Víťazom sa stal Emil Lipa z SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici, na druhom mieste sa umiestnil Daniel Frankovič z SOŠ v Spišskej Novej Vsi a tretie miesto obsadil študent Gymnázia v Piešťanoch Jakub Cvičela.

Všetci traja získali finančnú odmenu a hodnotné ceny od sponzorov. Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre im venovala bluetooth reproduktory, tričká a ďalšie reklamné predmety, ktoré im odovzdal prorektor SPU prof. Milan Šimko. Víťaz si zároveň odniesol aj poukážku z Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku SPU na nákup poľnohospodárskych produktov v hodnote 100 eur a ak sa po skončení strednej školy rozhodne študovať na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, získa ako ďalšiu cenu mimoriadne štipendium rektorky.  

SPU: Odborníci ocenili najlepšie študentské videá o živote a práci na gazdovstvách (videá)

Organizátori súťaže udelili aj špeciálne ceny. Cenu UniCredit banky získalo video od Kristiána Sedlačka z SOŠ Pruské, cenu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory udelili videu Damiána Čača, študenta SOŠ veterinárnej v Košiciach, cenu Farmárskej revue si odniesla Karolína Vojtková, študentka SOŠ veterinárnej v Košiciach, cenu Združenia mladých farmárov Slovenska získal Ľuboš Tekeliak, študent SOŠ v Liptovskom Mikuláši a časopis Slovenský CHOV sa rozhodol predplatným oceniť dvoch autorov – Lillu Tóthovú z SOŠ Banská Bystrica a Ladislava Pálmaya z SOŠ v Dunajskej Strede.

Viac informácií na portáli Agrobiznis.

Pôvodný text na spu.sk

(zverejnené so súhlasom SPU)

Snímky: M. Dukes, Slovenský CHOV

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články