25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Študenti i vedeckí pracovníci môžu žiadať o študijné a výskumné pobyty v Rakúsku

Slovenskí vysokoškoláci, doktorandi, vysokoškolskí učitelia a vedeckí pracovníci verejných, štátnych a súkromných vysokých škôl a zo Slovenskej akadémie vied sa môžu uchádzať o štipendiá Akcie Rakúsko – Slovensko (ARS) na študijné a výskumné pobyty v Rakúsku. Uzávierka podávania žiadostí je 15. marca.

TASR o tom informoval Ján Chlup zo Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA). Pobyty pre diplomantov, doktorandov a postdoktorandov trvajú jeden až šesť mesiacov. „Okrem štipendií na pobyty v trvaní jedného až šiestich mesiacov pre diplomantov, doktorandov a postdoktorandov, ktoré majú uzávierku žiadostí 15. marca 2022, sa môžu doktorandi, vysokoškolskí učitelia a vedeckí pracovníci uchádzať priebežne aj o štipendiá na krátkodobé pobyty Rakúsku v trvaní jeden až tri dni,“ hovorí Chlup.

Vysokoškoláci a doktorandi sa môžu uchádzať aj o štipendiá na letné jazykové školy, ktoré sú v tomto roku určené pre študentov prírodných vied a príbuzných odborov. ARS podporuje aj spoločné projekty slovenských vysokých škôl s rakúskymi univerzitami a odbornými vysokými školami, ako aj akadémií vied oboch krajín. Do 15. marca môžu predkladať aj iniciatívne projekty, v ktorých si partneri zvolia témy na naplnenie cieľov. Podmienkou je, že musia byť v súlade s cieľmi ARS.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články