26.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Ocenenie Enviromesto 2021 získal Trenčín

Laureátom ocenenia  Enviromesto 2021 sa stal Trenčín. „Cenu získal za systematické, inovatívne a kreatívne environmentálne riešenia, ktoré aplikuje na všetkých úrovniach,“ objasnili na piatkovom vyhlásení výsledkov zástupcovia Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) – organizátora tretieho ročníka národnej súťaže.

Trenčín získal cenu aj v jednej zo štyroch kategórií, v ktorých bolo možné získať jednotlivé ocenenie, a to v oblasti prechod na zelené hospodárstvo. V kategórii ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra získalo cenu mesto Púchov, mesto Nitra dostalo ocenenie za oblasť ochrany ovzdušia a mesto Skalica ocenili v kategórii adaptácia a zmierňovanie vplyvov zmeny klímy.

Ocenenie Enviromesto 2021 získal Trenčín
Foto: trencinregion.sk NN

Primátor Trenčína Richard Rybníček okrem poďakovania sa kolegom z trenčianskej samosprávy ocenil aj aktivity iných miest. „Naším úsilím v tejto oblasti si nielen že konkurujeme, ale hlavne sa navzájom inšpirujeme, je to vzácna vec, že sa takto navzájom poháňame dopredu a posúvame vpred nielen mestá, ale aj celú krajinu,“ zdôraznil.

Cieľom súťaže je upozorniť na pozitívne príklady z praxe a zvýrazniť mestá, ktoré dbajú na svoje životné prostredie, a tým prinášajú lepší a zdravší život svojim obyvateľom.
      Súťaž má podnecovať komunitné vnímanie spolupráce politikov, podnikateľov, škôl, neziskových organizácií a verejnosti v mestách.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články