19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Strana Demokrati vyzvala M. Žilinku, aby konal vo veci zverejňovania nahrávok R. Ficom

Mimoparlamentná strana Demokrati vyzýva generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby konal vo veci údajného manipulovania s nahrávkami, ktoré zverejňuje šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal šéf Demokratov a dočasne poverený premiér Eduard Heger. Fico by podľa neho nemal zostrihávať nahrávky, zverejňovať ich a vynášať zo spisov v snahe zdiskreditovať orgány činné v trestnom konaní.

„Mal by zaujať stanovisko k nahrávkam a povedať, či sa deje nejaké vyšetrovanie o tom, či sú nahrávky zákonné, nezákonné, ako sa k nim Robert Fico dostal,“ povedal Heger na adresu Žilinku. Generálny prokurátor by mal podľa neho povedať, ako sa stavia k nahrávkam tak, ako sa vyjadril v prípade nahrávok z poľovníckej chaty. „Mal by do toho vstúpiť ako arbiter. Nemal by ostať ticho a prizerať sa tomu, že Robert Fico manipuluje s nahrávkami a verejnou mienkou,“ dodal. Ak tento postup nie je legálny, Žilinka by mal podľa Demokratov vyvodiť závery.

Heger tvrdí, že šéf prokurátorov v tejto veci nekoná. Dodal, že pri zverejnených záberoch z poľovníckej chaty mal Fico tvrdiť, že ide o vynášanie zo spisu a Žilinka mal vtedy povedať, že sú nezákonné.

Uvoľnenie rúk orgánom činným v trestnom konaní podľa Hegera nezapadlo do Ficovho sveta, keďže jeho bývalí nominanti začali hovoriť o systéme, ktorý budoval Fico a aj expremiér Peter Pellegrini. Fico podľa Hegera najprv len kritizoval, ale v súčasnosti zachádza ďaleko, keď zverejňuje nahrávky, pričom sa nevie, odkiaľ ich má.

„Generálna prokuratúra SR sa nebude vyjadrovať k vyjadreniam politikov, špeciálne počas prebiehajúceho predvolebného boja. Ubezpečujeme, že príslušná prokuratúra vo veci koná,“ uviedla v reakcii pre TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x