7 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Strabag: Ako mi dnes volal poradca primátora Hattasa Henrich Varga

EDIT: Dnes, 6.7.2021 mi o 13.16 hodine volal poradca primátora Hattasa Henrich Varga, ktorý ma obvinil z kampaňovania Igora Kršiaka a tendenčnosti a upozornil ma na to, že v komentári Kršiaka treba opraviť tvrdenie, že spomínaný status nepublikoval primátor mesta Nitra Marek Hattas, ale bol zverejnený na FB mesta Nitra. Upozorňujeme, že Igor Kršiak reagoval komentárom iba na naše otázky k problému, finančne jeho publikovanie nepodporil, a ani nijako inak neprispieva a neprispel na chod a fungovanie tohto portálu.

Bol to zaujímavý telefonát, v ktorom ma vlastne obvinil z kampaňovania a z nejakého „tajného“ financovania portálu nitranoviny.sk. Týkalo sa to výhradne bývalého prednostu MsÚ v Nitre Igora Kršiaka a jeho príspevku na našom portáli. Poučil ma, že robím marketing a nie novinárčinu, vraj to vidno aj zo žiadostí podľa infozákona, ktoré na mesto posielam. Slušne som mu vysvetlila, že tieto jeho tvrdenia sú nepravdivé a prípadné šírenie týchto nepodložených tvrdení budem riešiť. To, že tento portál „záhadne“ vznikol rok a pol pred voľbami, ma v čase jeho založenia ani nenapadlo, pretože, ako som si stihla všimnúť, takých portálov vzniká a zaniká pred voľbami, pod voľbách, počas volieb neúrekom. Tvrdenie, že som založila akési tendenčné médium, ktoré si má plniť akúsi agendu, si vyprosím. Na rozdiel od iných som pracovala v celoslovenských médiách (Hlas ľudu, PLUS 7 DNÍ a ŽIVOT), a všade som opracovala poriadne veľa rokov, nie rok, ani dva. Nie som copywriterka, ale novinárka.

Áno, nie som včerajšia, a presne som si vedomá toho, že možno raz príde deň, keď budeme musieť na nitranoviny.sk zverejniť aj platený obsah vo forme reklamy. Už dávno sme však s mojimi kolegami dohodnutí, že ak k tomu pristúpime, riadne platené články označíme, aby bolo zjavné, že ide o reklamu. Zatiaľ to neriešime, nie je čo.

Ak tu má niekto problém, že dávame priestor aj oponentom súčasného vedenia mesta, bude sa s tým musieť vyrovnať. Nie sme mu preto, aby sme iba chválili, ale aby sme aj poukázali na veci, s ktorými nesúhlasíme a zaujíma nás, prečo.

Pretože stále platí a platiť bude: politici tu sú, isté majú štyri roky, ale čo potom? Oni odchádzajú, no my tu zostávame. Nás politika nezaujíma, zaujíma nás to, čo po politikoch v tomto meste zostane.

Vraj, ako som sa zaujímala za posledné dva roky o témy mesta Nitra? Nuž, treba prečítať moje články z čias, keď tu nebol Marek Hattas a Henrich Varga, a mestu primátorovali jeho predchodcovia. Posledné dva roky som v tomto mesta žila a oddychovala, hádam máme na to každý nárok. A možno keby z úradu nevykopli kolegyňu novinárku, tak tento portál ani nevznikne 🙂

Henrieta Ďurovová, šéfredaktorka nitranoviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články