23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Čas tolerancie a slušnosti

Som asi „stará škola“ 🙂

Neviem ako vy, ale ja v posledných mesiacoch celkom zámerne siaham po informáciách a obsahu, ktorý ma cielene neprovokuje, nezavádza titulkami a nerozčuľuje ma propagandistickou rétorikou podčiarknutou navyše agresívnou diskusiou niekde pod článkami či príspevkami na sociálnych sieťach.

Jednoducho, prišiel deň, keď som si povedala dosť a rozhodla som sa vyberať, čo sa ku mne dostane a čomu budem venovať svoju pozornosť, čas a energiu.

Rozhodnutie založiť nový portál nitranoviny.sk vznikol v čase, keď na mestskom úrade v Nitre vyhodili moju bývalú kolegyňu, novinárku. Necelé štyri roky pred dôchodkom. Vôbec som nepochopila prečo, má potrebné vzdelanie, skúsenosti, prax. Nemala žiadne politické ambície, a to, že tam pracovala aj pred poslednými voľbami, nemá nič spoločné s jej pracovnými kvalitami a tým, ako si vykonávala svoju prácu. Jednoducho ju nielen bavila, ale ju hlavne aj živila. Aby som bola presná, na úrade odpracovala osemnásť rokov. Vtedy som si povedala, že je čas opäť písať, naučiť sa znova čítať a správne sa pýtať.

Hoci sa jej zastali niektorí mestskí poslanci, ich hlas zostal nevypočutý a ja som sa len sama seba spýtala, kam sme sa to všetci dostali, keď nás už osud toho druhého nezaujíma? Keď to všetko staré musí ísť do koša?

Veľké veci vznikajú z malých náhod.

A tak sme teda tu.

Našou ambíciou nie je napĺňať stránky bulvárnymi titulkami a politickými provokáciami.

Chceme byť priestorom, kde sa dozviete, aspoň podľa nás, zaujímavé aktuálne informácie v skratke, no prioritou sú pre nás názory a príbehy tých, ktorí žijú v našom meste, okolí a kraji. Chcem vám predstaviť ľudí, ktorí sa o dianie v našom regióne nielen zaujímajú, ale pre región aj niečo robia. A nezaujíma nás ich politické tričko. A celkom chápem, že sa to nemusí páčiť každému. Koľko ľudí, toľko chutí…

S mnohými názormi súhlasiť nemusíme, rovnako to platí aj v mojom prípade, ale som presvedčená, že aj názory, o ktorých pochybujeme, majú právo dostať sa medzi ľudí, medzi čitateľov.

Budem preto veľmi rada, ak nás začnete pravidelne čítať, pomôžete nám dostať sa medzi vás, vašich priateľov, známych. Rovnako nás poteší, ak sa rozhodnete stať sa našimi prispievateľmi, váš názor môže náš priestor obohatiť.

Henrieta Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články