15.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Ste alergickí na oriešky? Pozor na túto Fidorku

Spoločnosť Mondelez Slovakia s.r.o. informovala ŠVPS SR, že pristúpila k stiahnutiu nasledujúceho výrobku z trhu v Českej republike a na Slovensku: Fidorka mliečna s orieškovou náplňou 30 g (EAN 85906273) s dátumom minimálnej trvanlivosti 24. 03. 2023, výrobná dávka OPA4423642 C. Informuje o tom Štátna veterinárna a potravinová správa SR na svojej stránke.

Dôvodom pre stiahnutie výrobku z trhu je skutočnosť, že časť dotknutej šarže je nesprávne označená, a to značením určeným pre iný typ fidorky. Konkrétne došlo na zadnej strane produktu k označeniu ako Fidorka mliečna s kokosom 30 g, hoci sa jedná o fidorku mliečnu s orieškovou náplňou štandardne zabalenú v „zelenej“ fólii s vyobrazeným lieskovým orieškom. Výrobok obsahuje alergény lieskový oriešok a sójovú múku, ktoré nie sú na štítku správne označené. Na trh bolo celkovo v oboch krajinách uvedených dokopy viac ako 560 tisíc kusov výrobku, pričom chybné značenie sa týka približne 9,5 tisíc kusov, ktoré majú na konci kódu výrobnej šarže uvedené písmeno „C“.

Šokujúce zistenie: Nebezpečný Bisfenol A sa bežne nachádza v oblečení, narúša hormonálny systém

Dôvodom stiahnutia výrobkov z predaja je ochrana spotrebiteľa, pretože výrobok obsahuje alergény lieskový oriešok a sójovú múku, ktoré nie sú na štítku správne označené. Spoločnosť informovala orgány štátneho dohľadu, 16 dotknutých odberateľov a verejnosť na stránkach fidorka.cz, fidorka.cz/sk a na sociálnych sieťach. Nesprávne označený výrobok je sťahovaný z predaja a spoločnosť žiada spotrebiteľov, aby v prípade alergie na lieskové oriešky alebo sóju tento výrobok
nekonzumovali. Spotrebitelia môžu výrobok vrátiť, ak kontaktujú zákaznícku linku e-mailom (zakaznickyservis@mdlz.com) alebo telefonicky (800 400 118 v ČR; 0800 611 411 v SR).
„Bezpečnosť spotrebiteľov našich oblátok je na prvom mieste,“ uviedla Ivana Tůmová,
generálna riaditeľka spoločnosti v ČR, SR a Maďarsku. „Ospravedlňujeme sa spotrebiteľom a zákazníkom za komplikácie a dúfame, že naše kroky posilnia dôveru v kvalitu oblátok Fidorka.“ Nedostatok v značení zistila spoločnosť počas previerky na výrobnom závode v Opave, v ktorom sa oblátky Fidorka vyrábajú.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články