23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

SPU v Nitre bola zaradená do svetového rebríčka QS World University Ranking

Nitra (TASR) – Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre bola prvýkrát zaradená do QS World University Ranking. Ako informovala SPU, v jednom z najprestížnejších rebríčkov svetových univerzít sa nitrianska univerzita v edícii na rok 2022 umiestnila na zdieľanej 1001. – 1200. pozícii.
      Celkovo bolo hodnotených 1300 univerzít. „V sprievodnom rebríčku QS EECA University Ranking zameranom na hodnotenie univerzít z východnej Európy a strednej Ázie dosiahla SPU 154. miesto zo 400 zaradených vysokých škôl,“ uviedla SPU. Vysoké školy sa v rebríčku hodnotia podľa šiestich kritérií. Je medzi nimi reputácia výskumu, pomer počtu citácií Scopus na pracovníka, pomer počtu študentov na učiteľa, reputácia medzi zamestnávateľmi, pomer počtu zahraničných študentov a tiež pomer počtu zahraničných učiteľov.
      Okrem SPU bolo v rankingu aj ďalších päť slovenských univerzít. Okrem Univerzity Komenského v Bratislave to bola aj Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline a najúspešnejšia Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach, ktorá sa umiestnila na 601. až 650. mieste.

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články